Artykuły do tagu: lodz

Łódź - nowe perspektywy, świetne miejsce do życia
Łódź właśnie przechodzi swój renesans. Kiedyś miasto kojarzyło się wyłącznie z przemysłem - w dodatku tym związanym ze szwalniami i handlem odzieżą. Do miasta przyjeżdżało się raczej na chwilę, ponieważ połączenie autostrad było na tyle komfortowe, że nikt nie myślał, aby zostać tu na dłużej. Brakowało też dobrze rozreklamowanych szkół wyższych, klinik medycznych, jak i firm z zagranicznym kapitałem. Młodzi ludzie nie myśleli zupełnie, żeby wybrać to miasto na swój cel i nowy dom. Obecnie wszystko to się zmieniło. Łódź się rozrasta, nowe inwestycje, remonty, znane marki i świetne propozycje pracy. To spowodowało, że i rynek nieruchomości ruszył z miejsca, oferując osiedla, na których warto żyć. Deweloperzy stawiają na nowe inwestycje, ale i rewitalizują stare kamienice, nadając im nowe życie. Rozrastają się oazy pod miastem, niczym siła miastotwórcza. Rewelacyjny dojazd, piękno Łodzi i rozwój - to przekonuje do wybrania tego miejsca na dom! Sprawdźmy, gdzie w szczególności?
Radni łódzkiego sejmiku złożyli oświadczenia majątkowe
Można poznać już majątki radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego. Radni z okręgu piotrkowskiego opublikowali swoje oświadczenia majątkowe na początek kadencji 2018 - 2023.
Nawet 10 lat więzienia za łup o wartości 600 zł. Złodzieje złapani na gorącym uczynku
Wiertarka, dekoder telewizyjny, lampa, sztućce i inne drobne przedmioty, których łączną wartość oszacowano na około 600 zł padły łupem trzech złodziei z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy w niedzielę (6 stycznia) włamali się do jednego z domów jednorodzinnych. Niedługo jednak cieszyli się ze swoich zdobyczy, bo jeszcze przed opuszczeniem posesji, wpadli w ręce policjantów.
Uwaga kierowcy! Dwa duże karambole na drodze w kierunku Łodzi
Zablokowana jest autostrada A1 na wysokości Łodzi. Nieprzejezdna jest droga do Gdańska ponieważ zderzyło się tam kilka samochodów (w tym dwie ciężarówki). Do zderzenia kolejnych 6 pojazdów doszło... na wytyczonym na skutek tego zdarzenia objeździe. W sumie 6 osób zostało rannych.
17-latek odpowie za serię włamań
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 17-latkowi, który od 24 grudnia 2018 do 1 stycznia 2019 roku dopuścił się kilku włamań z kradzieżą. Za cele wybrał sobie sklepy, restaurację oraz samochód, a jego łupem padały głównie pieniądze.
39-latek zmarł z wychłodzenia?
Zwłoki 39-letniego mężczyzny znaleziono w miniony weekend przy ul. Północnej w Piotrkowie.
Uważajcie przy odpalaniu fajerwerków!
15-latkowi wybuchła w ręku petarda. Chłopak ma uszkodzoną dłoń. Przeszedł już operację. Nadal przebywa w szpitalu. Do zdarzenia doszło 29 grudnia w Łodzi. Przed nami sylwestrowa noc, dlatego przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności przy odpalaniu materiałów pirotechnicznych.
Policja podsumowała Wigilię i pierwszy dzień świąt na drogach
15 wypadków drogowych, 18 osób rannych i 20 nietrzeźwych kierujących - to policyjne statystyki dotyczące Wigilii oraz pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia.
Świąteczna ciekawostka z Łodzi
47-letni łodzianin chciał udekorować swoje mieszkanie świątecznym drzewkiem. Własnej choinki nie posiadał, więc postanowił "pożyczyć" ją od sąsiada.
Łódzki Dom Kultury podsumował drugą edycję projektu pn. „Łódzkie pełne kultury
Zadaniem Łódzkiego Domu Kultury było umożliwienie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym z województwa łódzkiego dostępu do zasobów oferty instytucji kultury mieszczących się w Łodzi: Teatru Wielkiego, Filharmonii Łódzkiej oraz Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat