Artykuły do tagu: inwestycja

Jest już ogłoszony przetarg na wykonanie elewacji zabytkowej piotrkowskiej wieży ciśnień. Termin składania ofert to 27 marca i tego dnia nastąpi również ich otwarcie.
Zagrożona jest realizacja projektu "Traktu Wielu Kultur". Wszystko za sprawą zmiany interpretacji przepisów unijnych. Piotrków może otrzymać dużo mniej pieniędzy niż zakładał, albo otrzymać je znacznie później.
- Chciałem zapewnić wszystkich mieszkańców Piotrkowa, że w budynku dawnej restauracji Europa powstanie lokal na miarę świetności tego dawnego - powiedział na antenie Strefy FM Piotrków właściciel budynku przy placu Kościuszki, piotrkowski przedsiębiorca Andrzej Matuszewski.
O kolejny rok przesunie się budowa nowej miejskiej biblioteki. W ubiegłym roku urzędnicy przewidywali koniec inwestycji w 2009 roku. Teraz mowa jest juz o 2010 roku.
Na wzór niemieckiej, ale przystosowana do polskiego systemu szkolnictwa powstanie akademia Haeringa w Piotrkowie. Będzie to uczelnia i zakład produkcyjny w jednym. Akademia zapewni młodym ludziom praktyczną wiedzę z zakresu m.in hydrauliki, języków obcych i robotyki.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc