Artykuły do tagu: inwestycja

Jedno piętro bloków TBS-u już gotowe...
Budowa dwóch bloków Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Piotrkowie przy ulicy Modrzewskiego nabiera tempa.
01.04.2008 13:48
Droga w miejscowości Dziwle oraz odcinek pomiędzy Grabicą i Lubonią wzbogacą się w tym roku o asfalt. W planie inwestycyjnym gminy Grabica znalazły się 2 miliony złotych na wykonanie tego zadania. - Jest to zgodne z wcześniej przyjętym harmonogramem prac – przyznaje wójt Edwarda Wójcik. – Te odcinki do tej pory były tłuczniowe, a takie drogi wymagają ciągłej pielęgnacji. Po zmodernizowaniu ich, mieszkańcy będą czuli znaczną ulgę. Na przyszły rok pozostaje już niewiele dróg do remontu. – W miarę posiadanych środków wprowadzamy do budżetu gminy kolejne odcinki – dodaje wójt.
Mieszkańcy ulicy Budki protestują przeciwko budowie boiska na terenie dawnego cyklodromu. Jak się jednak okazuje, to miejsce nie jest wcale priorytetem przy bodowie nowego boiska w Piotrkowie.
27.03.2008 15:38
Nowa biblioteka
Czy 10 marca 2008 r. przejdzie do historii naszego miasta jako dzień narodzin nowego gmachu biblioteki w Piotrkowie? W poniedziałek po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć koncepcję architektoniczną nowej książnicy. Należy dodać, że koncepcję śmiałą, przemyślaną i ciekawą. Uczciwie należy podkreślić, że także dość drogą w realizacji. Zaprezentowana w poniedziałek w dotychczasowym gmachu biblioteki przy ulicy Jerozolimskiej koncepcja architektoniczna jest trzecią z kolei przedstawioną przez Biuro Projektów Budownictwa Ogólnego "Budopol" SA.
Pierwszy krok do remontu i przebudowy stadionu Concordii. Miasto podpisało umowę na opracowanie projektu modernizacji stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego. Wykonawca zobowiązał się do wykonania tego projektu w ciągu 120 dni od momentu podpisania umowy. - Ciężko mi się wypowiadać - mówi prezes klubu Dariusz Dzwonnik. - Mam wyrzuty sumienia, ze namówiłem działaczy by przekazać ten teren miastu - dodaje. Wątpi, by udało się skończyć przebudowę przed kolejnym sezonem.
Jest już ogłoszony przetarg na wykonanie elewacji zabytkowej piotrkowskiej wieży ciśnień. Termin składania ofert to 27 marca i tego dnia nastąpi również ich otwarcie.
Zagrożona jest realizacja projektu "Traktu Wielu Kultur". Wszystko za sprawą zmiany interpretacji przepisów unijnych. Piotrków może otrzymać dużo mniej pieniędzy niż zakładał, albo otrzymać je znacznie później.
- Chciałem zapewnić wszystkich mieszkańców Piotrkowa, że w budynku dawnej restauracji Europa powstanie lokal na miarę świetności tego dawnego - powiedział na antenie Strefy FM Piotrków właściciel budynku przy placu Kościuszki, piotrkowski przedsiębiorca Andrzej Matuszewski.
O kolejny rok przesunie się budowa nowej miejskiej biblioteki. W ubiegłym roku urzędnicy przewidywali koniec inwestycji w 2009 roku. Teraz mowa jest juz o 2010 roku.
Na wzór niemieckiej, ale przystosowana do polskiego systemu szkolnictwa powstanie akademia Haeringa w Piotrkowie. Będzie to uczelnia i zakład produkcyjny w jednym. Akademia zapewni młodym ludziom praktyczną wiedzę z zakresu m.in hydrauliki, języków obcych i robotyki.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat