Artykuły do tagu: hodowla

W Przygłowie nie będzie chlewni przemysłowej
W Przygłowie na terenie gminy Sulejów miała powstać chlewnia na 2000 świń, co wywołało protesty mieszkańców. Inwestor wycofał się jednak z tych planów.
Kolejne głosy przeciwko
Ponad 700 podpisów zebrano pod petycją sprzeciwiającą się utworzeniu "Instytutu hodowlano-ddaktycznego" we wsi Baby. W niedzielę w OSP w Moszczenicy odbyło się już drugie spotkanie protestacyjne z mieszkańcami gminy.
Ogromna kolonia szczurów w kawalerce w Piotrkowie
Dzielnicowi piotrkowskiej komendy podczas rozmów z mieszkańcami osiedla we wschodniej części miasta ustalili, że w jednym z mieszkań może dochodzić do znęcania się nad zwierzętami. Policjanci sprawdzili ten sygnał w czwartek 24 maja.
Sanitarny odstrzał dzików trwa
Kolejne 50 dzików zostanie odstrzelonych na terenie Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. Zarządzenie w tej sprawie wydał wojewoda łódzki Zbigniew Rau.
Afrykański pomór świń coraz bliżej powiatu piotrkowskiego
W ciągu zaledwie kilkunastu dni 2018 roku w Polsce odnotowano 78 nowych przypadków zachorowań na ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń. Najbliższe naszym terenom ognisko wirusa odkryto w gminie Konstancin-Jeziorna w województwie mazowieckim. W powiecie piotrkowskim trwa sanitarny odstrzał dzików, prowadzone są także działania prewencyjne, czyli przede wszystkim szkolenia z zakresu bioasekuracji. Na kolejnym posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pojawili się samorządowcy, przedstawiciele środowisk rolniczych i służb mundurowych.
Afrykański pomór świń zagrożeniem dla powiatu piotrkowskiego
Wirus ASF, którego nosicielami są m.in. dziki, nie jest niebezpieczny dla człowieka, ale jego wystąpienie wiąże się z bezwzględną koniecznością wybicia całych stad trzody chlewnej w promieniu 3 km od ogniska zarażenia. To olbrzymie straty gospodarcze i finansowe, zwłaszcza że powiat piotrkowski jest zagłębiem hodowli trzody chlewnej i właśnie z naszych terenów pochodzi co 20. świnia w Polsce. Dzisiaj odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem służb mundurowych, inspekcji i samorządów.
Psy nadal w złych warunkach. Co dalej z hodowlą na Jagodowej?
Mieszkańcy Piotrkowa, a zwłaszcza ci z osiedla Wierzeje pamiętają sprawę hodowcy owczarków niemieckich z ulicy Jagodowej...
Człowiek człowiekowi szczurem?
Niedożywione, brudne, pokaleczone, zarobaczone, zaniedbane - taki obraz szczurów rasowych z mieszczącej się w Gorzkowicach hodowli pani Pauliny przedstawił nam wolontariusz z krakowskiej fundacji Ogony.
Śmierdzi i śmierdzieć będzie?
- Nie możemy otwierać okien, wywiesić prania na dworze, rozpalić grilla i zwyczajnie posiedzieć na dworze, na własnym podwórku. Nie możemy, bo smród jest nie do wytrzymania. Fetor z pobliskiej chlewni dostaje się do naszych domów, do szaf, przesiąkają nim ubrania.
W pracy spędzamy 24 godziny na dobę
Sterylne porodówki, zakaz wstępu obcym, wizyta lekarska tylko w poniedziałki i odpowiednie warunki lokalowe - to nie opis oddziału położniczego, ale obraz hodowli trzody chlewnej, jaką prowadzą państwo Ola i Paweł Nieśmiałkowie z gminy Grabica.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat