Artykuły do tagu: gospodarka

Nowe władze RIG w Piotrkowie
Podczas Walnego Zgromadzenia Regionalnej Izby Gospodarczej w Piotrkowie Trybunalskim wybrano nowe władze.
Co z podstrefą ekonomiczną w gm. Rozprza?
Mamy nowe informacje dotyczące rozprzańskiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W tej sprawie ostatnio niewiele się działo, ponieważ zmieniły się władze w samej strefie, a także w łódzkim oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa, do której należy ponad 200 hektarów w okolicy Niechcic, a to właśnie tam miałaby powstać rozprzańska podstrefa.
Kilkanaście milionów rocznie dla gminy Sulejów
Kilkanaście milionów złotych, tylko w tym roku, dostaną mieszkańcy gminy Sulejów w ramach programu Rodzina 500+. burmistrz Sulejowa ma nadzieję, że większość tych pieniędzy zostanie wydana na terenie gminy, napędzając gospodarkę.
Antoni Ptak w dziesiątce najbogatszych Polaków
Przed rokiem był jedenasty, w tym roku dziewiąty. Antoni Ptak po raz kolejny znalazł się na liście 100 najbogatszych Polaków (opublikowanej przez magazyn „Forbes”). Wartość majątku Ptaka szacuje się na 1,5 mld zł.
11 milionów na inwestycje
Od kilku lat gmina Moszczenica stawia na inwestycje. Wykonano ponad 50 projektów za blisko 60 milionów złotych. W minionym roku udało się utrzymać tempo zmian.
Absolwenci Haeringa odbierali dyplomy na Zamku
Na Zamku Królewskim odbyła się w czwartek uroczystość wręczenia dyplomów dla absolwentów Akademii Haeringa w zawodzie Technik Mechanik. W uroczystości uczestniczył właściciel firmy Haering Polska S.A. Jurgen Haering.
27.01.2016 06:42
W Łódzkiem rośnie PKB
Na przestrzeni ostatnich lat województwo łódzkie zajęło II miejsce w Polsce, jeśli chodzi o wzrost Produktu Krajowego Brutto - tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Wyprzedza nas tylko województwo dolnośląskie.
Z „Raportu atrakcyjności inwestycyjnej województw – 2015” wynika, że województwu łódzkiemu udało się poprawić swój wynik sprzed czterech lat, podnosząc się o jedną ocenę atrakcyjności (jednostka przyjęta na potrzeby raportu) w sektorze inwestycji przemysłu kapitałochłonnego oraz usług dla biznesu.
Aby starać się o unijne środki, Piotrków musi mieć plan
Podczas środowej sesji Rady Miasta radni przyjęli „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla miasta Piotrkowa Trybunalskiego”.
Piotrków pozyska partnerów z Chin?
W piotrkowskim magistracie gościli we wtorek przedstawiciele chińskiej prowincji Hubei. Jak podkreślał prezydent miasta Xiaogan Teng Gang, jego rodacy chcieliby w naszym kraju więcej inwestować.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc