Artykuły do tagu: budzet

Piotrków Trybunalski po ratingu. Jak wypadliśmy?
Kondycja finansów Piotrkowa Trybunalskiego jest niezła. Miasto w sposób rozsądny wydaje pieniądze z budżetu, a dług trzyma w ryzach. Wszystko to wynika z ratingu, czyli oceny stanu finansów miasta, którą na zamówienie magistratu przeprowadziła agencja INC Rating.
Prezydent Piotrkowa z absolutorium
Rada Miasta udzieliła prezydentowi Piotrkowa Trybunalskiego absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu miasta. 15 radnych głosowało za, 6 było przeciwnych.
Zamiast budżetu obywatelskiego pieniądze dla rad osiedli?
Samorząd Piotrkowa powoli przygotowuje się do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Na realizację pomysłów mieszkańców będzie nieco ponad 2 mln zł. Nie wszystkim radnym podoba się jednak ta idea. Niektórzy uważają, że pieniądze przeznaczane od kilku lat na ten cel lepiej przekazać radom osiedli. Inni twierdzą, że budżet obywatelski w ogóle nie jest potrzebny.
Uciążliwe życie przy boisku
Mieszkańcy skarżą się, że wieczorami na boisku przy ul. Ceramicznej dochodzi do zakłócania porządku, wulgarnego zachowania, bójek i śmiecenia. Niedawno zdewastowano tam ławki.
Ławki przy boisku zniszczone
Zdewastowano ławki przy boisku przy ul. Ceramicznej w Piotrkowie. Mieszkańcy skarżą się, że wieczorami dochodzi tam do zakłócania porządku, wulgarnego zachowania, bójek i śmiecenia.
W jaki sposób student może podreperować swój budżet?
Osoby, które decydują się na studia, muszą zastanowić się nad tym, czy będą w stanie utrzymać się w dużym mieście. Sporo przyszłych studentów może liczyć na pomoc rodziców. Jednak nawet wtedy dobrze jest mieć jakieś dodatkowe źródło wsparcia finansowego, tak na wszelki wypadek. Jakie są możliwości?
Wola Krzysztoporska z wysoką oceną pre-ratingową
Gmina wiejska Wola Krzysztoporska uzyskała bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym w przedziale pomiędzy AAA a BBB+ - informuje Fundacja Rozwoju Rynku Kapitałowego z Poznania.
Rekordowe 24 miliony na inwestycje w gm. Wola Krzysztoporska
W ubiegłym roku pobili ilościowy rekord inwestycji (ponad 40). W 2018 szykuje się rekord pod względem kwoty wydanej na inwestycje. W budżecie gminy Wola Krzysztoporska, który uchwalono pod koniec stycznia, zapisano na ten cel ponad 24 mln zł.
8 mln z BO na inicjatywy obywatelskie
Pieniądze przeznaczone na zadania z budżetu obywatelskiego powiększą się z 5 do 8 milionów zł. Ich podział uzależniony będzie przede wszystkim od liczby mieszkańców oraz powierzchni powiatu każdego subregionu. Prawdopodobnie każdy z nich otrzyma ponad 1 milion zł.
Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego. Wręczenie certyfikatów
Certyfikaty z rąk przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Marka Mazura odebrali autorzy zwycięskich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na rok 2018.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat