Artykuły do tagu: budzet

Kolejna awantura o mediatekę
Jak można się było domyślić, ostatnią przed wakacyjną przerwą sesję Rady Miasta Piotrkowa zdominowała inwestycja pod nazwą „budowa mediateki”. Dyskusja na ten temat trwała prawie dwie godziny. Emocje wzbudził fakt zwiększenia zaplanowanych środków na ten cel – do 35 mln zł.
 Rusza wojewódzki budżet obywatelski
Nie tylko miasta z naszego regionu mają tzw. budżety obywatelskie, podobny projekt po raz pierwszy realizują pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. W poniedziałek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie z urzędnikami odpowiedzialnymi za wojewódzki budżet obywatelski.
31.05.2017 13:36
Prezydent z absolutorium
Rada Miasta Piotrkowa przegłosowała w środę uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium prezydentowi z tytułu wykonania budżetu miasta za 2016 r. Przy 21 obecnych na sali obrad radnych, 14 głosowało za, 7 było przeciwnych.
Budżet obywatelski zakwestionowany
Służby prawne Wojewody Łódzkiego zakwestionowały uchwałę o piotrkowskim budżecie obywatelskim. Urząd Wojewódzki zgłosił zastrzeżenia co do uprawnienia udziału w konsultacjach osób, które ukończyły 16 lat.
Czy w Piotrkowie powstaną tężnie solankowe?
Do Urzędu Miasta w Piotrkowie wpłynął projekt budowy w parku Poniatowskiego tężni solankowej. Inwestycja miałaby zostać zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Wnioskującym w imieniu grupy mieszkańców jest radna Marlena Wężyk-Głowacka.
Rusza budżet obywatelski Piotrkowa
W sobotę (15 kwietnia) rusza kolejna odsłona budżetu obywatelskiego. Propozycje inwestycji piotrkowianie będą mogli składać do końca maja.
02.03.2017 07:49
Pstryczek w nos
Chodzi oczywiście o nos prezydenta miasta. Opozycja najpierw wylała wszystkie swoje żale, jednak po dwóch godzinach dyskusji większość radnych podniosło ręce za zmianami w budżecie miasta, bo właśnie po to zwołana została w środę nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa.
Nie ma większości, nie ma zmian w budżecie
W porządku obrad niemal każdej sesji Rady Miasta Piotrkowa znajduje się punkt o zmianach w budżecie. Tym razem projektu nie udało się przegłosować, bo koalicja prezydenta Krzysztofa Chojniaka straciła większość.
Co wynika z budżetu gminy Wola Krzysztoporska?
Na inwestycje wydadzą w tym roku około 7,5 mln zł. Ponad 2 mln trafi na drogi (i to nie tylko te gminne, ale i powiatowe). Będą termomodernizować budynki komunalne i budynki użyteczności publicznej, budować kolejne kompleksy sportowe i dwa nowe domy ludowe. Ale to dopiero wstępny plan, który na bieżąco uzupełniany będzie o te projekty, które będą miały szansę na dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
Radni z Sulejowa zaskarżyli budżet
Dwóm radnym nie podobają się niektóre procedury przy inwestycjach w uchwalonym przez Radę Miasta budżecie. Zaskarżyli go więc do Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc