Artykuły do tagu: budzet

27 propozycji do budżetu obywatelskiego
Zakończył się nabór wniosków do budżetu obywatelskiego 2018. W sumie piotrkowianie zgłosili 27 propozycji.
Ostatnie dni na składanie projektów
Do 14 sierpnia piotrkowianie mogą składać propozycje do budżetu obywatelskiego 2018.
Brakuje ludzi do pracy. Co z miejskimi inwestycjami?
2017 jest zdecydowanie rokiem wykonawcy (a nie inwestora). Co to oznacza? Wiele przetargów, które ogłasza magistrat nie zostaje rozstrzygniętych. Wykonawcom trudno znaleźć ludzi do pracy. Poza tym oferty firm są wyższe niż środki zaplanowane w budżecie miasta. O miejskich inwestycjach mówiła w programie O tym się mówi w Strefie FM dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.
Trzy propozycje do Budżetu Obywatelskiego
Już po raz czwarty mieszkańcy Piotrkowa mogą zgłaszać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Do magistratu wpłynęły trzy projekty.
Rusza Budżet Obywatelski 2018
Piotrkowianie od 10 lipca do połowy sierpnia będą mogli zgłaszać propozycje projektów.
Radni udzielili absolutorium wójtowi
Podczas XXIV sesji Rady Gminy Rozprza radni podjęli szereg uchwał, te najważniejsze to zatwierdzenie sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2016 rok oraz udzielenie absolutorium z wykonania budżetu gminy.
Budżet Obywatelski WŁ - więcej czasu na składanie wniosków
Na prośbę mieszkańców, zarząd województwa łódzkiego o dwa tygodnie przedłużył termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego WŁ. Oznacza to, że swoje pomysły mieszkańcy mogą zgłaszać do 14 lipca br. O tym oraz najczęściej zadawanych pytaniach w sprawie BOWŁ mówiła podczas dzisiejszego briefingu Jolanta Zięba-Gzik, członek zarządu WŁ
Wójt gminy Wola Krzysztoporska także z absolutorium
Pozytywnie oceniła realizację budżetu gminy Wola Krzysztoporska w 2016 r. Regionalna Izba Obrachunkowa, Komisja Rewizyjna RG, a wreszcie Rada Gminy, udzielając absolutorium wójtowi Romanowi Drozdkowi.
Kolejna awantura o mediatekę
Jak można się było domyślić, ostatnią przed wakacyjną przerwą sesję Rady Miasta Piotrkowa zdominowała inwestycja pod nazwą „budowa mediateki”. Dyskusja na ten temat trwała prawie dwie godziny. Emocje wzbudził fakt zwiększenia zaplanowanych środków na ten cel – do 35 mln zł.
 Rusza wojewódzki budżet obywatelski
Nie tylko miasta z naszego regionu mają tzw. budżety obywatelskie, podobny projekt po raz pierwszy realizują pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. W poniedziałek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie z urzędnikami odpowiedzialnymi za wojewódzki budżet obywatelski.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc