Artykuły do tagu: budzet

Rusza budżet obywatelski Piotrkowa
W sobotę (15 kwietnia) rusza kolejna odsłona budżetu obywatelskiego. Propozycje inwestycji piotrkowianie będą mogli składać do końca maja.
02.03.2017 07:49
Pstryczek w nos
Chodzi oczywiście o nos prezydenta miasta. Opozycja najpierw wylała wszystkie swoje żale, jednak po dwóch godzinach dyskusji większość radnych podniosło ręce za zmianami w budżecie miasta, bo właśnie po to zwołana została w środę nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa.
Nie ma większości, nie ma zmian w budżecie
W porządku obrad niemal każdej sesji Rady Miasta Piotrkowa znajduje się punkt o zmianach w budżecie. Tym razem projektu nie udało się przegłosować, bo koalicja prezydenta Krzysztofa Chojniaka straciła większość.
Co wynika z budżetu gminy Wola Krzysztoporska?
Na inwestycje wydadzą w tym roku około 7,5 mln zł. Ponad 2 mln trafi na drogi (i to nie tylko te gminne, ale i powiatowe). Będą termomodernizować budynki komunalne i budynki użyteczności publicznej, budować kolejne kompleksy sportowe i dwa nowe domy ludowe. Ale to dopiero wstępny plan, który na bieżąco uzupełniany będzie o te projekty, które będą miały szansę na dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
Radni z Sulejowa zaskarżyli budżet
Dwóm radnym nie podobają się niektóre procedury przy inwestycjach w uchwalonym przez Radę Miasta budżecie. Zaskarżyli go więc do Regionalnej Izby Obrachunkowej.
Sulejów ma budżet na 2017 rok
Sulejowscy radni uchwalili budżet na 2017 rok. Obrady odbyły się w poniedziałek 23 stycznia.
Radni Moszczenicy uchwalili przyszłoroczny budżet
Władze gminy dalej chcą inwestować w infrastrukturę i oświatę. Ostatnia sesja w tym roku odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy. - Jest to kolejny budżet prorozwojowy i cieszę się, że został przyjęty jednogłośnie - mówił po głosowaniu wójt Marceli Piekarek.
Wolbórz: Jakie inwestycje w 2017 r.?
Radni Wolborza przyjęli budżet na 2017 rok. Budżet rekordowy, bo 7,6 mln zł przeznaczono na inwestycję.
Gorzkowice: Ostatni rok bez kredytów i pożyczek?
Sytuacja finansowa gminy Gorzkowice jest niezła, jednak jak mówią władze tej gminy, może to być ostatni rok, kiedy uda się nie zaciągać żadnych zobowiązań finansowych.
Piotrków ma budżet na 2017 rok
Budżet Piotrkowa Trybunalskiego na 2017 rok został przegłosowany. Radni nie byli oczywiście jednomyślni. Za opowiedziało się 12 z nich (klub Razem dla Piotrkowa i SLD), przeciwko głosowali radni z klubu Razem dla Ziemi Piotrkowskiej i PiS (10 głosów).

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc