Artykuły do tagu: budzet

Mieszkańcy Łódzkiego mogą już głosować
1 października rozpoczęło się głosowanie w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego 2018. Wśród 209 propozycji znalazło się ponad 30 projektów dotyczących Piotrkowa Trybunalskiego i okolic. Pula pieniędzy w ramach budżetu to 5 mln zł.
Mieszkańcy Łódzkiego zagłosują na najciekawsze projekty
1 października rozpocznie się głosowanie na propozycje zadań złożonych w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Głosować będzie można maksymalnie na trzy zadania z wybranego subregionu. Na realizację projektów przeznaczono 5 milionów złotych.
Jak będzie wyglądać ścieżka rowerowa przy Bugaju?
W poniedziałek informowaliśmy o zwycięskich projektach w Budżecie Obywatelskim 2018. Po raz pierwszy, oprócz inwestycji rejonowych, wybrano projekt ogólnomiejski - to ścieżka rowerowa, biegnąca wzdłuż południowo-wschodniego brzegu Jeziora Bugaj. Dotarliśmy do wstępnej wizualizacji przebiegu inwestycji.
Znamy zwycięzców Budżetu Obywatelskiego 2018!
Zakończyło się głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Piotrkowianie oddali łącznie 6838 głosów.
Pocałuj i jedź - strefa przed SP 3?
"Pocałuj i jedź" - bezpieczna strefa pożegnań i powitań dla Dziecka i Rodzica - to jeden z projektów, który ma szansę zostać zrealizowanych w ramach piotrkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o utworzenie strefy w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Wysokiej.
Gdzie będą otwarte lokale do głosowania?
Piotrkowianie mogą głosować na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego 2018. Znamy już listę lokali wskazanych do przeprowadzenia głosowania.
Znamy finalistów Budżetu Obywatelskiego 2018!
Było 27 projektów, zostało... 16. Zakończyły się obrady zespołu opiniującego projekty do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się głosowanie.
Pocałuj i jedź! Strefy powitań i pożegnań trafią także do Piotrkowa?
Na łamach "Tygodnia Trybunalskiego" informowaliśmy już o projektach do budżetu obywatelskiego Piotrkowa na 2018, dotyczyły m.in. budowy tężni solankowej, uruchomienia placu zabaw “bez barier” czy zainstalowania ścianki wspinaczkowej na jednej ze ścian hali rekreacyjno-wypoczynkowej OSiR. Dziś przyglądamy się kolejnemu, wartemu uwagi pomysłowi. Wyjątkowo aktualnemu, bo dotyczącemu bezpieczeństwa najmłodszych - dopiero co rozpoczął się przecież rok szkolny. Chodzi o strefę pożegnań i powitań dla rodziców i dzieci.
Ściana wspinaczkowa i plac zabaw bez barier. Projekty zaskakują
Niecodzienny pomysł na wykorzystanie środków z puli ogólnomiejskiej Budżetu Obywatelskiego 2017 ma młoda mieszkanka Piotrkowa. Projekt, który przygotowała, zakłada utworzenie w Piotrkowie ścianki wspinaczkowej. Plusy? Przede wszystkim przyciągnęłoby do Piotrkowa tych amatorów wspinaczki, którzy, by realizować swoją pasję, muszą jeździć np. do Bełchatowa.
27 propozycji do budżetu obywatelskiego
Zakończył się nabór wniosków do budżetu obywatelskiego 2018. W sumie piotrkowianie zgłosili 27 propozycji.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc