Artykuły do tagu: biblioteka

Włącz się w tworzenie książki o ulicach i placach Piotrkowa
Trwają prace nad publikacją prezentującą historię piotrkowskich ulic i placów. Autorami opracowania są Agnieszka Bednarska-Smuga i Paweł Kendra. W lutym 2017 r. na spotkaniu zespołu redakcyjnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej określono zawartość i objętość książki.
Książka będzie zawierała wykaz wszystkich ulic i placów zgodnie ze stanem na 1 stycznia 2017 r. wraz z numerami uchwał i datami nadania nazw oraz indeksy grupujące nazwy ulic wg ich pochodzenia.
Uwaga, czytelnicy! W czwartek wypożyczalnia nieczynna
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie informuje, że 16 marca (czwartek) wypożyczalnia dla dorosłych będzie nieczynna. Pozostałe działy biblioteki będą pracowały bez zmian.
Spotkanie z ojcem Leonem Knabitem
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zaprasza na spotkanie z ojcem Leonem Knabitem - 6 marca o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych przy ul. Jerozolimskiej 29.
Zbiórka książek po pożarze w bibliotece
Komputery, meble, książki czy audiobooki w wypożyczalni dla dorosłych... Wszystkie uległy zniszczeniu za sprawą pożaru, który wybuchł w nocy z 29 na 30 stycznia w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie. Pracownicy tej piotrkowskiej zachęcają do udziału w zbiórce, która ma pomóc w odtworzeniu zniszczonego księgozbioru.
Spotkanie z bratem księdza Tischnera
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zaprasza na spotkanie z Kazimierzem Tischnerem, bratem ks. prof. Józefa Tischnera i Szymonem Wróblem, autorem filmu dokumentalnego i książki „Jego oczami”.
06.02.2017 11:17
Co to jest hygge?
Zapraszamy na „Hygge z Miastem kotów”, już 18 lutego od godz. 15.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Wszyscy kociarze instynktownie rozpoznają uczucie hygge*.
Zapraszają na warsztaty śniadaniowe
Po raz pierwszy w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie będzie tak... smacznie. Warsztaty śniadaniowe poprowadzi lokalna blogerka kulinarna.
Projekt MEDIATEKA rozpoczęty
Od wyburzania murku oporowego rozpoczęła się przebudowa pasażu w ciągu ul. Starowarszawskiej w Piotrkowie. To pierwszy krok do budowy mediateki na placu Pofranciszkańskim.
Ferie w bibliotece pod znakiem 800-lecia miasta
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie już dziś zaprasza dzieci do udziału w zajęciach organizowanych w czasie ferii zimowych (16 – 27 stycznia). - Jak zwykle będzie można zdobywać nową wiedzę i umiejętności, poznawać ciekawych ludzi, spotykać znajomych i świetnie się bawić – zachęcają pracownicy placówki.
Będą dwie biblioteki obok siebie?
O które piotrkowskie biblioteki chodzi? Jedna, jak już wielokrotnie informowaliśmy, to mediateka, która powstanie na placu Pofranciszkańskim. Druga to Biblioteka Pedagogiczna, która z obecnej siedziby ma się przenieść do jednego z budynków poszpitalnych, zlokalizowanych w kompleksie pomiędzy placem Pofranciszkańskim a ul. Wojska Polskiego, Właścicielem tej nieruchomości jest dziś Zarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc