Artykuły do tagu: biblioteka

Ferie w bibliotece pod znakiem 800-lecia miasta
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie już dziś zaprasza dzieci do udziału w zajęciach organizowanych w czasie ferii zimowych (16 – 27 stycznia). - Jak zwykle będzie można zdobywać nową wiedzę i umiejętności, poznawać ciekawych ludzi, spotykać znajomych i świetnie się bawić – zachęcają pracownicy placówki.
Będą dwie biblioteki obok siebie?
O które piotrkowskie biblioteki chodzi? Jedna, jak już wielokrotnie informowaliśmy, to mediateka, która powstanie na placu Pofranciszkańskim. Druga to Biblioteka Pedagogiczna, która z obecnej siedziby ma się przenieść do jednego z budynków poszpitalnych, zlokalizowanych w kompleksie pomiędzy placem Pofranciszkańskim a ul. Wojska Polskiego, Właścicielem tej nieruchomości jest dziś Zarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego.
„Rubinowa Hortensja” rozstrzygnięta
XLVI Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Rubinową Hortensję” rozstrzygnięty. W tegorocznej edycji wzięło udział 164 uczestników z całego kraju. W sobotę (3.12) odbył się koncert finałowych, podczas którego poznaliśmy laureatów.
Pierwsza inwestycja związana z budową nowej biblioteki
Nowe schody, murek a także przejście pojawią się w przyszłym roku na Starowarszawskiej między ulicami Skłodowskiej – Curie a Jerozolimską. Inwestycja ma związek z budową nowej biblioteki na pl. Pofranciszkańskim. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na „wykonanie pasażu pieszego wraz z murkiem oporowym”. s
Artur Barciś z recitalem w Piotrkowie
Recital Artura Barcisia będzie zwieńczeniem XLVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o „Rubinową Hortensję”. 3 grudnia o godzinie 16.00 w czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim rozpocznie się koncert finałowy, podczas którego poznamy laureatów
konkursu. Wówczas nastąpi wręczanie nagród prezydenta miasta, marszałka województwa łódzkiego oraz przewodniczącego Rady Miasta. W tegorocznej edycji wzięło udział 164. uczestników.
Biblioteka w Woli Krzysztoporskiej zaprasza na malowanie bombek
Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Krzysztoporskiej zaprasza (osoby dorosłe) do udziału w warsztatach artystycznych „Malowanie bombek świątecznych”.
Jak wysoko sięga miłość...
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Ewą Berbeką i Beatą Sabałą-Zielińską. 14 listopada o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych MBP przy ul. Jerozolimskiej 29. Spotkanie dotyczyć będzie m.in. książki „Jak wysoko sięga miłość. Życie po Broad Peak”.
Nowa biblioteka. Radny Lorek krytykuje
Piotrków potrzebuje nowej biblioteki, ale nie w wariancie proponowanym przez prezydenta miasta. Grzegorz Lorek, radny Prawa i Sprawiedliwości uważa, że projekt popierany przez Krzysztofa Chojniaka jest pełen niepotrzebnego przepychu, a Plac Pofranciszkański to niewłaściwe miejsce na wybudowanie gmachu.
Co stanie się z piotrkowską synagogą?
Piotrków przygotowuje się do budowy nowej biblioteki miejskiej. Przetarg, który wyłoni wykonawcę ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku. Budowa miałaby ruszyć w 2017 r. Co stanie się z obecną siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Biblioteka naszych marzeń?
Biblioteka to stanowczo zbyt mało powiedziane. W gmachu, który ma powstać na placu Pofranciszkańskim będą nie tylko książki, ale też wystawy, projekcje filmów, kawiarnia, podziemny parking, pracownie artystyczne, miejsce na pokazy naukowe… Co jeszcze? Tego dowiedzieliśmy się podczas wtorkowego spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Jerozolimskiej.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc