Artykuły do tagu: Zima

Będzie mroźno i wietrznie - nadciąga prawdziwa zima
Wraca zima... i wygląda na to, że zanosi się na powrót z przytupem.
Piotrkowscy policjanci zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Okazało się, że 23-letni mieszkaniec powiatu był pod wpływem alkoholu. Gdyby nie interwencja funkcjonariuszy, mógłby zamarznąć.
Za nieusunięcie śniegu z chodnika grozi mandat, a nawet grzywna
Przypominamy, że odśnieżanie chodników przylegających do nieruchomości to obowiązek właścicieli posesji. Za jego niedopełnienie możemy otrzymać mandat od strażników miejskich.
Atak zimy w Piotrkowie i regionie
Z północy płynie do nas front zimnego powietrza arktycznego. Nastąpił pierwszy atak zimy - pomimo że cały czas trwa astronomiczna jesień. Do Strefy FM dzwonią już pierwsi słuchacze, którzy alarmują, że... zima zaskoczyła drogowców.
Palisz śmieci w domowym piecu? Możesz zapłacić nawet 5 tys. zł. Straż Miejska kontroluje
Straż Miejska w Piotrkowie rozpoczęła kontrole, których zadaniem jest wyeliminowanie procederu palenia śmieci w domowych piecach.
Kto odśnieży drogi powiatowe?
Gminy Aleksandrów, Gorzkowice, Łęki Szlacheckie, Rozprza i Moszczenica przejęły na siebie odśnieżanie dróg powiatowych w sezonie zimowym. W zamian za to powiat piotrkowski uzupełni ubytki w nawierzchni dróg gminnych.
Spalili i utopili. Zima już nie wróci
Utopienie Marzanny i powitanie wiosny było celem kolejnego rajdu zorganizowanego przez PTTK. W sobotę na starcie stanęło 220 uczestników. W większości były to drużyny młodzieży szkolnej z Piotrkowa oraz Bujen, Tomaszowa Mazowieckiego i Wolborza. Po raz kolejny nie zabrakło też drużyn rodzinnych. Łącznie przybyły 22 drużyny.
Zostało kilka dni do wiosny
Tylko 8 dni pozostało do rozpoczęcia astronomicznej wiosny. Dzień trwa już 11 godzin i 33 minuty.
W ciepłowni jest... ciepło
Mróz trzyma. Miejska ciepłownia pracuje pełną parą. Szczęśliwie awarie omijają póki co piotrkowski ciepłociąg. A o kondycji spółki mówił podczas środowej sesji Rady Miasta Marek Krawczyński, prezes MZGK.
Spał w zrujnowanym budynku, leżała pijana na śniegu – policjanci uratowali im życie
Policjanci z Sulejowa znaleźli w starym, zrujnowanym budynku 65-letniego mężczyznę śpiącego na łóżku. W pomieszczeniu panował mróz. Bezdomny został odwieziony do noclegowni. Policjanci prawdopodobnie uratowali mu życie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat