Artykuły do tagu: Zdrowie

Więcej interwencji pogotowia. To przez smog?
W wielu polskich miastach pogotowia ratunkowe znacznie częściej wysyłają karetki do chorych, którzy skarżą się na dolegliwości związane z układem oddechowym i krążeniowym. Niewykluczone, że objawy chorobowe zaostrza smog. Jak sytuacja wygląda w Piotrkowie Trybunalskim?
Ponad 186 tysięcy na pomoc zdrowotną dla nauczycieli
Od ok. 500 do ok. 1000 zł dostawali ci nauczyciele piotrkowskich szkół, którzy wystąpili o przyznanie pomocy zdrowotnej.
W tej szkole promuje się zdrowie
Szkoła Podstawowa nr 11 ubiega się o Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, a jako jedyna w Piotrkowie Trybunalskim może pochwalić się Wojewódzkim Certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie.
Odmowa udzielenia świadczenia medycznego, niewłaściwe podanie leku – sprawdź za co jeszcze przysługuje Ci odszkodowanie
Błędy medyczne istniały zawsze. Mimo iż stanowią raczej incydentalny element procesu leczenia, ich skutki mogą okazać się dramatyczne. Na szczęście mamy coraz więcej odwagi i determinacji w dochodzeniu swoich praw, a także w wyjaśnianiu przyczyn zaistniałych błędów i domagania się w tym względzie stosownego zadośćuczynienia. Jeśli zastanawiasz się, czy w zaistniałych okolicznościach przysługuje Ci odszkodowanie za błąd lekarza, pielęgniarki, czy też ratownika medycznego – postaramy się wyjaśnić wątpliwości.
W czwartek rzucamy palenie
W czwartek (17 XI) obchodzić będziemy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Pomysł obchodów zrodził się w USA w Kalifornii w 1974 roku. Wtedy to zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień.
W związku z tym, że zbliża się Dzień Walki z Cukrzycą, zapraszamy do wykonania bezpłatnego pomiaru cukru oraz skorzystania z konsultacji z diabetologiem.
Zasady zdrowego odżywiania
W ciągu dnia zaleca się spożywanie 4-5 posiłków o małej objętości. Posiłki powinniśmy spożywać regularnie, co 3-4h. W naszej diecie połowę produktów powinny stanowić warzywa i owoce, z czego aż ¾ powinno przypadać na warzywa. Kolejnym piętrem piramidy są produkty zbożowe jak pieczywo, ryż, kasze, makarony.
Darmowe leki dla seniorów – nie tak miało być?
Ustawa gwarantująca bezpłatne leki dla seniorów obowiązuje od 1 września. Ale nie tak wyobrażali ją sobie seniorzy, już od momentu wejścia ustawy w życie zaczęły się kontrowersje. Osoby po 75. roku życia narzekają, że na liście leków są te, które i tak kosztowały mało, natomiast najdroższe i najbardziej seniorom potrzebne są płatne.
Zdrowy styl życia w Focus Mall
O tym, jak ważne są zbilansowana dieta, aktywność fizyczna oraz dobry stan psychiczny, klienci galerii Focus Mall Piotrków Trybunalski będą mogli przekonać się w najbliższy weekend 15 - 16 października w godz. 14.00 – 19.00 podczas imprezy pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.
Przy Merkurym stanie mammobus
Na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie zaprasza Lux Med Diagnostyka. 17 października przy Domu Handlowym Merkury (ul. Słowackiego 142) stanie mammobus.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc