Artykuły do tagu: Zamek

06.08.2017 12:12
Czego tam nie było...
Przy piotrkowskim Muzeum o poranku rozpoczęła się – jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – giełda staroci.
W niedzielę giełda staroci
Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę miesiąca odbędzie się w Piotrkowie giełda staroci. 6 sierpnia od rana do godz. 15.00 wokół piotrkowskiego zamku będzie można kupić zarówno antyki, jak i współczesne bibeloty.
Spotkanie w sprawie Pomnika Historii
Inauguracyjne posiedzenie Komitetu Pomnika Historii odbyło się na Zamku Królewskim. Jego zadaniem jest przygotowanie wniosku o wpisanie "Traktu Wielu Kultur" na listę Pomników Historii.
Zapraszamy na giełdę staroci
Do 15.00 potrwać ma kolejna tegoroczna giełda staroci. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca, wokół piotrkowskiego zamku, stoiska na których kupić można antyki, ale i współczesne bibeloty.
Fajerwerki na otwarcie Placu Zamkowego
Pokaz sztucznych ogni i prezentacja iluminacji Zamku Królewskiego – tak władze miasta uświetniły otwarcie po remoncie Placu Zamkowego. Prace trwały niemal trzy miesiące.
Zaduszki jazzowe na Zamku
W piotrkowskim Muzeum odbyły się w piątek zaduszki jazzowe, które zrealizowane zostały w ramach XVIII koncertu z cyklu Jazz Scena Zamek.
Takie atrakcje tylko w Muzeum
Można było zobaczyć pokaz fechtunku, postrzelać z łuku, zasiąść na królewskim tronie, a nawet stracić głowę dla ukochanej. Takie atrakcje dostępne były w minioną sobotę w Zamku w Piotrkowie w ramach letnich spotkań z dziećmi i młodzieżą.
01.05.2016 12:08
Na Giełdzie Staroci
W niedzielne przedpołudnie, 1 maja, pomimo pochmurnego nieba i zimnego wiatru spora rzesza piotrkowian odwiedziła Giełdę Staroci, zorganizowaną wokół Zamku Królewskiego. Na kilkunastu stoiskach można było odnaleźć i nabyć stare pocztówki, monety, bibeloty, zegary, moździerze, białą broń, żelazka na duszę czy słynne maszyny do szycia Singer.
W sobotę można zwiedzić Zamek Królewski w Piotrkowie
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza 21 listopada (sobota) o godz. 10.00 na zwiedzanie z przewodnikiem piotrkowskiego Zamku Królewskiego, siedziby Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Czy remont Zamku to rzeczywiście fuszerka?
Rewitalizację Zamku Królewskiego w Piotrkowie zakończono kilka miesięcy temu. Z efektu zadowolony jest konserwator zabytków, który nadzorował prace. Mniej zadowolony jest piotrkowski radny, a jednocześnie pracownik Muzeum, który twierdzi, że na obiekcie dokonano zbrodni. Mało tego, chce wyciągnąć konsekwencje.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc