Artykuły do tagu: Zakaz

Czy radni wprowadzą zakaz sprzedaży alkoholu?
Już wkrótce samorządy będą mogły wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w godzinach nocnych. Czy piotrkowski samorząd z tego prawa skorzysta?
18.10.2017 07:32
W szkołach bez telefonu
Coraz więcej szkół podejmuje decyzję o wprowadzeniu zakazu używania telefonów komórkowych przez uczniów. Nie tylko na lekcjach.
Zakaz handlu w niedzielę? A może wyższa stawka?
O propozycji zakazu handlu w niedziele, której autorem jest "Solidarność", słyszeli chyba wszyscy. Ale stosunkowo niedawno pojawił się nowy pomysł. Czy lepszy?
05.11.2016 12:18
Nie dotyczy... kogo?
Czytelnik naszego portalu zwrócił nam uwagę na pewien problem … prawny. Na ulicy Wojska Polskiego (przy ul. Zawodzie) w Piotrkowie w związku z budową obwodnicy N-S pojawił się znak zakazu ruchu z dopiskiem NIE DOTYCZY POJAZDÓW BUDOWY I MIESZKAŃCÓW. Mieszkańców czego? – pyta.
Wszystko wskazuje, że Sejm przegłosuje obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele. Ograniczającej, nie zakazującej.
Zlekceważył sądowy zakaz kierowania
Trzyletnia kara więzienia grozi 36-letniemu mieszkańcowi gminy Bełchatów, zatrzymanemu przez bełchatowskich policjantów podczas kierowania samochodem wbrew sądowemu zakazowi.
24-latek zlekceważył zakaz kierowania samochodem
Do trzech lat więzienia grozi 24-letniemu kierowcy zatrzymanemu przez kleszczowskich policjantów. Mężczyzna kierował samochodem wbrew sądowemu zakazowi.
W Piotrkowie gra w piłkę zakazana
Zlikwidowano plac zabaw dla dzieci, na innym nie ma już piaskownic i minikaruzeli. Zamiast tego jest zakaz. Przy Armii Krajowej w Piotrkowie, przy bloku 29/9 latem nie wolno grać w piłkę, a zimą górka do zjeżdżania na sankach notorycznie jest zasypywana przez mieszkańców piaskiem.
Można już parkować przy przychodni
Były interwencje strażników. Były też mandaty. Teraz może już ich nie będzie, bo znak zakazu parkowania został przestawiony nieco dalej. Pacjenci parkujący przy przychodni przy ul. Dmowskiego przepisów już łamać nie muszą.
Znaku zakazu chciała spółdzielnia
Znak informujący o zakazie zatrzymywania się na ulicy Iwaszkiewicza w Piotrkowie został postawiony na wniosek Spółdzielni Mieszkaniowej „Barbórka” ustaliła Strefa FM.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc