Artykuły do tagu: ZUS

41-letnia piotrkowianka oszukała firmę ubezpieczeniową
Oszukała towarzystwo ubezpieczeniowe na blisko 4 tysiące złotych. Pobierana od klientów gotówka, zamiast trafić na konto firmy, powiększała jej prywatny rachunek. Policjanci zatrzymali 41-letnią agentkę ubezpieczeniową.
Zmiany w ZUS. Pierwsze e-składki są już zaksięgowane
Jeden przelew składkowy zamiast trzech – a czasem nawet czterech – stał się faktem. W województwie łódzkim do 2 stycznia do godz. 8 prawie 2 tysiące płatników dokonało przelewów na indywidualny numer rachunku składkowego. W całym kraju składki na swoje konto przelało 34 tys. płatników. Wkrótce na salach obsługi klientów ZUS pojawią się doradcy płatników składek.
Podawała się za pracownicę socjalną. Ukradła pieniądze
Do mieszkania 79-latki przyszła kobieta, która podała się za pracownika opieki społecznej. Wykorzystując nieuwagę starszej pani, ukradła jej 2200 zł. Do zdarzenia doszło w miejscowości Dzielna w powiecie opoczyńskim.
Zmiany w przepisach ubezpieczeniowych w 2018 r.
Najważniejsze zmiany w przepisach ubezpieczeniowych, które wejdą w życie w 2018 roku, będą przebiegały pod hasłem e-zmian. Od stycznia w życie wchodzi tzw. e-składka, a od lipca e-ZLA. Ważne zmiany dotyczą też zatrudniania niań.
17.12.2017 10:22
ZUS między świętami
Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że 27 grudnia jest dla Zakładu dniem wolnym od pracy (w zamian za 11 listopada). W Salach Obsługi Klientów od 8.00 do 15.00 obsługa prowadzona będzie w ograniczonym zakresie i będzie polegała na przyjmowaniu dokumentów. Centrum Obsługi Telefonicznej 22 560 16 00 czynne będzie od 7.00 do 18.00.
Podszywali się pod pracowników spółdzielni. Okradli staruszkę
Dwie osoby podające się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej podstępem, pod pozorem kontroli zapchanych zlewów, weszli do mieszkania 81-letniej bełchatowianki. Ukradli pokrzywdzonej złotą biżuterię i uciekli.
ZUS zaprasza na szkolenie
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Piotrkowie Trybunalskim organizuje bezpłatne szkolenie poświęcone e-Składce.
Zamówił telefon. W paczce znalazł... żółty ser
Na wstępie dementujemy - nie, to nie żart, a poważna przestroga bełchatowskich policjantów przed nieuczciwymi sprzedawcami na portalach aukcyjnych. Bo właśnie, zamiast upatrzonego telefonu komórkowego, do 29-letniego mieszkańca miasta trafiła przesyłka... z żółtym serem w środku.
Wyłudził ponad 30 tysięcy złotych od 84-latki.
Policjanci zatrzymali oszusta działającego metodą na wnuczka. 28-latek z Łodzi wyłudził 30 tysięcy od 84-letniej kobiety. Nie jest niestety wykluczone, że ofiarą naciągacza padło więcej starszych osób.
„Wnuczkowie” wciąż niebezpieczni
Choć wnuczek numer 1 został aresztowany (chodzi o Arkadiusza Ł., któremu przypisuje się opracowanie metody), oszuści w całej Polsce są nadal aktywni. Również w Piotrkowie. Przed kilkoma dniami doszło w Piotrkowie do trzech prób wyłudzenia pieniędzy od starszych osób. Oczywiście metodą „na wnuczka”.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc