Artykuły do tagu: Wystawa

Śladami przodków. Wystawa w SP 11
Wielkimi krokami zbliża się finał wspólnego projektu edukacyjnego Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz szkół podstawowych zatytułowanego ,,Tu byli moi bliscy, tu jestem ja – śladami naszych przodków”.
Kto był pierwszym prezenterem Radia Piotrków? Jakie były pierwsze słowa, które padły na antenie 1 czerwca 1992 roku i kto je wypowiedział? Kto tworzył piotrkowską rozgłośnię? Od czwartku w piotrkowskiej galerii oglądać można wystawę poświęconą historii Radia Strefa FM.
W czwartek odwiedź piotrkowskie archiwum
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Archiwów - 8 czerwca (czwartek), w godz. 9.00 – 17.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Toruńska 4). Współorganizatorem imprezy jest Polskie Towarzystwo Historyczne – Koła w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim. Tegoroczne piotrkowskie obchody Międzynarodowego Dnia Archiwów organizowane są pod hasłem „Tajniki konspiracji piotrkowskiej. W 75. rocznicę powołania Armii Krajowej”.
W czwartek, 25 maja w Ośrodku Edukacji Artystycznej odbyło się otwarcie VII Dorocznej Wystawy Plastycznej członków Klubu Seniora w OEA.
Z dziejów naszych bibliotek
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do oglądania wystawy „Z dziejów bibliotek publicznych w Piotrkowie Trybunalskim”.
Piotrkowska Giełda Staroci [AKTUALIZACJA]
Muzeum w Piotrkowie otworzyło kolejny sezon Giełdy Staroci. Pierwsza w tym roku giełda odbyła się 7 maja. Pomimo lekkiego chłodu na pierwszej w tym sezonie Piotrkowskiej Giełdzie Staroci odwiedzających nie brakowało.
W niedzielę 7 maja o godz. 18.00 w Galerii „Śnieżne Krużganki” odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Marii Tymińskiej pod tytułem „Dałaś mi życie mamo! Kochaj mnie…”.
Propozycja na majowy weekend, ale nie tylko
To doskonała propozycja dla tych którzy planują swój majowy weekend. Edukacja i zabawa z wielką gotówką w tle.
Jubileuszowy wernisaż Elżbiety Makagon
Kilkadziesiąt osób, przyjaciele, znajomi i sympatycy talentu Elżbiety Makagon, wzięło udział w sobotnim wernisażu, zorganizowanym w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury z okazji 40-lecia pracy twórczej artystki. Był okolicznościowy tort, kwiaty oraz mnóstwo życzeń dla jubilatki. Jak na wernisaż przystało nie zabrakło również przeglądu ostatnich prac artystki, wśród których obok obrazów malowanych na jedwabiu znalazły się także projektowane przez nią zabawki i anioły.
Kto zniszczył wystawę o Katyniu?
Nieznani sprawcy zniszczyli wystawę poświęconą piotrkowianom zamordowanym w Katyniu. Ekspozycja znajduje się na płocie Muzeum.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc