Artykuły do tagu: Wyklad

Wykład o zabytkach Piotrkowa Trybunalskiego
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na autorski wykład Leszka Józefackiego „Zabytki Piotrkowa Trybunalskiego, których nie ma".
Wrzesień 1939 r. - Klub Grota zaprasza na wykład
Z inicjatywy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim 14 września (czwartek) o godz. 11.30 w piotrkowskiej Filii UJK (ul. Słowackiego 114/118, bud. B sala 14) odbędzie się wykład „Działania wojenne na ziemi piotrkowskiej we wrześniu 1939 roku” Krzysztofa Bojarczuka, historyka regionalisty. Wstęp wolny.
Staraniem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim 8 czerwca (czwartek) o godz. 11.30 w piotrkowskiej Filii UJK (ul. Słowackiego 114/118, bud. B sala 14) odbędzie się wykład Pawła Wąsa, pracownika Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Łodzi, jednocześnie przewodniczącego Klubu.
Zapraszają na wykład o „Warszycu”
Na wykład doktora Tomasza Toborka i wystawę o „Warszycu” w ramach konferencji „Niezłomni. Podziemie antykomunistyczne na ziemi piotrkowskiej w latach 1945 – 1956” zaprasza Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie.
Osadzeni lubią historię
Osadzeni w piotrkowskim Areszcie Śledczym wysłuchali w czwartek wykładu historycznego przygotowanego przez pracownika IPN i piotrkowski Klub Grota. Był to jeden z pięciu wykładów zaplanowanych dla więźniów w tym roku.
IV LO, Klub Grota i historia
IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stefana Roweckiego Grota po raz kolejny gościło w swoich murach przedstawicieli Klubu Historycznego im. gen. Stefana „Grota" Roweckiego. Wykład zatytułowany „Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 1944-1953" wygłosił 12 stycznia profesor dr hab. Grzegorz Motyka z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
Bronisław Komorowski z wykładem na UJK
Były prezydent Bronisław Komorowski odwiedził we wtorek Piotrków Trybunalski. Polityk na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego wygłosił wykład „Wyzwania dla bezpieczeństwa Polski 1989-2016. Zagrożenia, szanse, ryzyka”. Spotkanie odbyło się w ramach II debaty piotrkowskiej trybuny bezpieczeństwa.
Młodzież i kombatanci wysłuchali wykładu
W salach piotrkowskiego Muzeum odbyło się w czwartek spotkanie dla młodzieży szkół piotrkowskich i osób zainteresowanych historią regionu. Wykład "Tajne nauczanie i wychowanie - walka o tożsamość i świadomość narodu polskiego" wygłosił dr hab. prof. SAN Piotr Rozwadowski ze Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.
Klub „Grota” zaprasza na wykład
Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Piotrkowie Trybunalskim oraz Muzeum w Piotrkowie zapraszają na wykład "Tajne nauczanie i wychowanie-walka o tożsamość i świadomość narodu polskiego".
Msza święta za ojczyznę odprawiona zostanie w środę 13 lipca o godz. 18.30 w kościele Jezuitów w Piotrkowie. Po zakończeniu eucharystii w podziemiach kościoła przeprowadzony zostanie wykład na temat „Narodzin Unii Lubelskiej” ilustrowany filmami dokumentalnymi. Spotkanie zakończy dyskusja.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc