Artykuły do tagu: Wybory

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła listę lokali wyborczych przystosowanych dla niepełnosprawnych. W Piotrkowie będzie sześć takich punktów.
Stu kandydatów wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 6 (województwo łódzkie). Na listach znalazło się 21 kobiet i 79 mężczyzn. Najmłodszy kandydat ma 23 lata, najstarszy 73. Prezentujmy pełną listę kandydatów.
Na pierwszych miejscach wyborczych list do Parlamentu Europejskiego nie ma nazwisk polityków z Piotrkowa. To zresztą żadna niespodzianka. W końcu partiom zależy na jak najlepszym wyniku. Samorządowcy raczej zajmują się przygotowywaniem taktyki przed przyszłorocznymi wyborami.
Cztery osoby z Piotrkowa Trybunalskiego wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego: Tomasz Korzeniowski (student) z listy nr 1, Włodzimierz Pawlak (chemik) z listy nr 2, Karol Sima (politolog) lista nr 8 i Ludomir Pencina (inżynier budownictwa) z listy nr 9.
Piotr Grabowski: Nie potwierdzam, nie zaprzeczam
- Cieszę się z tego, że poseł Dariusz Seliga mówił w Radiu Strefa FM o mnie jako kandydacie na prezydenta Piotrkowa, muszę jednak przyznać, że nie podjąłem jeszcze decyzji w tej sprawie - powiedział Piotr Grabowski, obecnie radny Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi.
PiS już przymierza się do wyborów samorządowych. - Nie chcę palić kandydatury, ale powiem szczerze, że chciałbym by to był szef PiS-u w Piotrkowie, Piotr Grabowski - przyznał na antenie Radia Strefa FM Dariusz Seliga poseł Prawa i Sprawiedliwości, prezes Zarządu Okręgowego.
Rada Regionalna Izby Gospodarczej w Piotrkowie wybrała nowego prezesa. Został nim Andrzej Pol.
06.02.2009 09:54
Szykują się do startu
Chociaż do wyborów samorządowych jeszcze szmat czasu, bo niemal dwa lata, lokalni politycy w Piotrkowie już ruszają z kampanią. Po raz pierwszy tak wcześnie ujawnił się pierwszy kandydat na prezydenta miasta. Radny Karol Szokalski (klub Rozwój i Gospodarność) deklaruje, że jest gotowy, by wystartować w walce o najwyższy urząd w mieście.
- Całą sprawę z rzekomym podrobieniem przeze mnie podpisów uważam jako polityczną zemstę za przegrane wybory - tak wójt gminy Aleksandrów Dionizy Głowacki skomentował to co ostatnio dzieje się wokół jego osoby.
W wyborach do Rady Osiedla Wyzwolenia klęskę poniósł obóz radnej Jadwigi Wójcik, która zdobywając 56 głosów nie weszła do Rady. Za niekwestionowanego zwycięzcę tej politycznej walki uznać należy radnego klubu Lewica Tomasza Sokalskiego, który wraz ze swoim zapleczem decydować będzie o działaniach jednostki pomocniczej gminy.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat