Artykuły do tagu: Wolborz

Filmowa przeszłość Wolborza w muzeum
W jaki sposób Wolbórz „zagrał” Hiszpanię, ile zarabiał dziennie w filmie koń ze Stada Ogierów w Bogusławicach i jak nagrano bitwę pod Chocimiem w Panu Wołodyjowskim?
O tym m.in. można dowiedzieć się oglądając wystawę Filmowy Wolbórz w Centrum Pożarniczym.
Szare Szeregi w powiecie piotrkowskim. 14 lutego z historią w tle
W powiecie piotrkowskim gościmy 25-osobową Grupę Historyczno-Edukacyjną „Szare Szeregi” z Warszawy, która postanowiła spędzić ferie w Łódzkiem. Goście stacjonują na terenie gminy Czarnocin. We wtorek spotkali się z policjantami z naszego regionu, wydarzenie miało charakter szczególny, bowiem 14 lutego przypada 75. rocznicę powołania Armii Krajowej.
Wolbórz na czele rankingu
Gmina Wolbórz najbogatszą gminą według rankingu Ministerstwa Finansów. Podstawą rankingu jest dochód gminy w przeliczeniu na mieszkańca.
Mieszkańcy nie chcą chlewni
Mieszkańcy Wolborza sprzeciwiają się budowie chlewni. Jak wynika z doniesień medialnych, potencjalnym inwestorem jest członek rodziny Andrzeja Jarosa, burmistrza Wolborza.
Poznaliśmy zasłużonych dla Wolborza
Profesor Maria Wichowa otrzymała tytuł Honorowy Obywatel Wolborza, a poetka Krystyna Wieczorek została Zasłużonym Mieszkańcem Gminy Wolbórz. W piatkowy wieczór salę Wolborskiego Centrum Kultury pękała w szwach. Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros zaprosił bowiem mieszkańców miasta i gminy na Koncert Noworoczny.
Koncert noworoczny w Wolborzu
W piątek oficjalnie poznamy Honorowego Obywatela Wolborza oraz Zasłużonego dla gminy Wolbórz. Te szczególne wyróżnienia przyznane przez Radę Miejską odbiorą dwie zasłużone Panie.
Pracownia Orange oknem na świat
Programowaniem i automatyką zajmowały się dzieci w Pracowni Orange w Goleszach Dużych podczas zajęć w ramach ferii zimowych. Interesujące zajęcia były też doskonałą formą edukacji.
Akcja ZIMA w gm. Wolbórz
Władze Wolborza uruchomiły specjalny telefon interwencyjny w sprawie „Akcji Zima”. Do odśnieżania w całym mieście i gminie jest ok. 200 km dróg.
Brydżyści z WTKiT zdobyli puchar burmistrza
Pierwszy raz od siedmiu lat brydżyści z Wolborskiego Towarzystwa Kultury i Turystyki wygrali mecz brydża sportowego z drużyną z Sulejowa.
Aktywne przedszkolaki w gminie Wolbórz
Gmina Wolbórz w Przedszkolu Samorządowym realizuje projekt pn. „Aktywne przedszkolaki w gminie Wolbórz”. Urzędnicy zapraszają na bezpłatne zajęcia dla dzieci.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc