Artykuły do tagu: Wielkanoc

17.04.2017 13:40
Za wybryki grozi mandat
Świąteczny poniedziałek to nie tylko dzień wolny od pracy. Właśnie dzisiaj oblewamy się wodą w ramach ludowej tradycji znanej jako śmigus-dyngus.
Jajko Wielkanocne zakazane !
Piotrków 1917. Władze austriackie wydają zakaz farbowania jaj i ich sprzedaży. Taki zakaz został rzeczywiście wydany, chociaż niewiele wiadomo jak był przestrzegany. Domyślać się należy, że w żadnym piotrkowskim domu nie zabrakło kolorowego jajka. Zakaz wiązał się z drastyczną sytuacją zaopatrzeniową armii austro-węgierskiej i koniecznością zabezpieczenia wojskowych dostaw żywności.
 Nie ma Wielkanocy bez jajka
Co łączy jajecznicę z Narodowym Teatrem Wielkim w Pekinie? Omlet z Salvadorem Dalim, a papieża z brytyjską królową Elżbietą II? Odpowiedź jest jedna: jajko. Oto kilka ciekawostek o tym popularnym wielkanocnym symbolu, które warto znać.
Dowcipnie, ciekawie, niekonwencjonalnie, smacznie... i z jajem. O 8:00 rozpoczyna się specjalne wydanie radiowego „Magla” na antenie Strefy FM. W programie oczywiście tematykę przewodnią stanowić będą – a jakże – Święta Wielkanocne. Prowadzący Marcin Cecotka i Robert Gala zaprosili kilku znanych gości. Jakich?  Póki co możemy zdradzić, że w studiu pojawią się przedstawiciele mediów, sportu, kultury... Będzie też oczywiście ktoś, kto zna się na gotowaniu jak mało kto i z chęcią podzieli się ciekawymi przepisami. Wpis będziemy aktualizować na bieżąco po każdej wizycie zaproszonego gościa. Słuchajcie Strefy FM i zostańcie z nami do 12:00!
Z czym jajka na święta ?
Kulinarnie, święta wielkanocne kojarzą się nam przede wszystkim z barszczem, białą kiełbasą czy słodkim mazurkiem, ale chyba przede wszystkim z jajkami. Jaja najlepiej faszerowane, ale także tylko z majonezem, też będą smaczne. Dziś pytamy Kubę Wolskiego - najsłynniejszego piotrkowskiego szefa kuchni, jakie są jego przepisy na świąteczne jajka.
PKP też gotowe do świąt
Święta to czas wzmożonych wyjazdów, dlatego PKP, również na dworcach kolejowych w Piotrkowie i Radomsku, w okresie wielkanocnym wzmacniają ochronę. Będą dodatkowe brygady do usuwania ewentualnych napraw na torowiskach.
Wielkanoc w stylu fit. 7 skutecznych rad, jak nie przytyć w święta!
Czy święta zawsze oznaczają dodatkowe kilogramy? Jak przetrwać Wielkanoc i nie przytyć? Konrad Gaca, znany specjalista żywieniowy, który odchudził tysiące Polaków, podpowiada, jak uniknąć nadprogramowych kilogramów w tym szczególnym czasie.
Widowisko pasyjne w Piotrkowie
Ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszło Misterium Męki Pańskiej. To już 11 widowisko pasyjne w mieście.
Post również od internetu?
Wielki Post jest przygotowaniem do Zmartwychwstania Pańskiego. Okazuje się, że można pościć od wielu rzeczy. Także od internetu.
Palmy poświęcone. Wielkanoc coraz bliżej
Dziś Palmowa Niedziela. Do Wielkanocy pozostało już tylko siedem dni. Ulicami Piotrkowa jak co roku przeszła barwna procesja upamiętniająca wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc