Artykuły do tagu: UrzadSkarbowy

Rozlicz się z fiskusem w Focus Mall
Urzędnicy Urzędu Skarbowego pomagają piotrkowianom wypełnić zeznanie podatkowe i przesłać je drogą elektroniczną. Z ich wsparcia można skorzystać w sobotę, 7. kwietnia, w godzinach 12-20 w galerii Focus Mall.
Skarbówka wzywa... młode małżeństwa
Urząd Skarbowy w Tomaszowie Mazowieckim będzie prowadził rozmowy z młodymi małżeństwami. Chodzi o namierzenie nieuczciwych przedsiębiorców, którzy świadczą usługi związane z organizacją wesel i ich oprawą, a nie odprowadzają od swojej działalności podatku. Niewykluczone, że podobną akcję przeprowadzi piotrkowski Urząd Skarbowy, jednak jego pracownicy nie chcieli nam udzielić informacji na ten temat, twierdząc, że są one tajne.
Udogodnienia dla podatników
Termin składania rocznych zeznań podatkowych upływa ostatniego dnia kwietnia. Coraz więcej mieszkańców naszego regionu rozlicza się drogą elektroniczną, do czego zresztą namawiają sami urzędnicy. Są też inne udogodnienia.
02.02.2018 06:47
Jak rozliczać bitcoiny?
Bitcoin - najpopularniejsza kryptowaluta świata. Mimo że wirtualna, to jednak trzeba się z niej rozliczać w realu. Jak?
Nowe obowiązki dla VAT-owców
Od stycznia każdy podatnik VAT jest zobowiązany do przekazywania informacji podatkowych w formie elektronicznej za pomocą jednolitych plików kontrolnych. Plik JPK to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Dotąd używali go tylko właściciele dużych, średnich i małych przedsiębiorstw, teraz obowiązek został rozszerzony na każdego podatnika.
Nowe obowiązki dla drobnych przedsiębiorców
Od 1 stycznia 2018 każdy VAT-owiec będzie musiał składać pliki jpk, które będą zawierały wszystkie faktury przychodowe i kosztowe. I ta ewidencja trafi do Ministerstwa Finansów, gdzie będzie analizowana. Piotrkowska skarbówka organizuje szkolenia, które ułatwią małym firmom wypełnianie tych plików.
Trzy Urzędy Skarbowe z woj. łódzkiego wyróżnione
Już po raz 15. przedsiębiorcy wybrali najbardziej profesjonalne i przyjazne urzędy skarbowe. Wśród 70-ciu wyróżnionych znalazła się „Skarbówka” w Bełchatowie.
Z zeznaniem podatkowym do skarbówki także 2 maja
To już ostatnie godziny na złożenie rocznego zeznania podatkowego. W związku z tym Urzędy Skarbowe w całym kraju we wtorek 2 maja pracują, ale co ważne tylko w zakresie przyjmowania rocznych deklaracji podatkowej. Nie inaczej jest w Piotrkowie.
Ostatni dzwonek na złożenie zeznania podatkowego
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Piotrkowie informuje, że 27 i 28 kwietnia podatnicy będą mogli składać swoje zeznania roczne do godz. 18.00.
Rozliczenie elektroniczne szybsze i korzystniejsze
Na terenie podległym piotrkowskiemu urzędowi skarbowemu rozliczyła się już ponad połowa podatników. - Większość z nich rozliczyła się elektronicznie, co jest zdecydowanie korzystniejsze, szczególnie, jeśli ktoś liczy na zwrot podatku z tytułu ulgi na dzieci - mówił na antenie radia Strefa FM Kamil Łyszkowski, naczelnik piotrkowskiej "skarbówki".

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat