Artykuły do tagu: UrzadMiasta

Wjechał w budynek na Placu Kościuszki w Tomaszowie
Młody mężczyzna wjechał w budynek na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim. Zdarzenie zostało nagrane przez kamery miejskiego monitoringu. Niestety nie był widoczny numer rejestracyjny samochodu sprawcy. W ustalenia włączył się Urząd Miasta, przekazując nagranie ze zdarzenia do mediów społecznościowych. Do zdarzenia doszło przed godz. 2 w nocy 10 grudnia.
Młodzi radni odebrali nominacje
25 osób z 10 szkół ponadgimnazjalnych w Piotrkowie weszło w skład Młodzieżowej Rady Miasta.
Jak walczyć ze smogiem w Piotrkowie?
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 48 tysięcy Polaków przedwcześnie zmarło z powodu zanieczyszczeń powietrza. Kolejne samorządy, w tym Piotrków Trybunalski, podejmują konkretne i nakierowane na zniwelowanie problemu smogu działania.
Program „Edukacja ekologiczna dla poprawy jakości powietrza w Piotrkowie Trybunalskim”
Od października bieżącego roku Miasto Piotrków Trybunalski realizuje program „Edukacja ekologiczna dla poprawy jakości powietrza w Piotrkowie Trybunalskim”. Projekt ten jest dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Budynek przy Dmowskiego 47. Miasto odpowiada
W środę dyrekcja Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie opublikowała oświadczenie w sprawie budynku przy Dmowskiego 47, gdzie mieściła się przychodnia nr 5. W tekście znalazło się sformułowanie o „kłamliwych doniesieniach” ze strony piotrkowskiego magistratu. W czwartek otrzymaliśmy odpowiedź Urzędu Miasta.
Część dalsza sporu na linii powiat – miasto
Kłamliwymi doniesieniami dyrekcja Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie nazwała niedawne wypowiedzi przedstawicieli magistratu w sprawie przychodni przy Dmowskiego 47. Na stronie PZOZ w środę 22 listopada pojawiło się oświadczenie dyrektor placówki. Urząd Miasta w Piotrkowie na razie nie zareagował.
Planujesz jutro odebrać prawo jazdy? Musisz się pośpieszyć!
Referat Komunikacji Urzędu Miasta w Piotrkowie oraz Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie jutro będzie czynny krócej niż zwykle.
Ruina zagraża życiu mieszkańców. Remont ul. Próchnika wstrzymany
Opuszczony budynek nie pozwala na prowadzenie prac na ul. Próchnika w Piotrkowie. Wykonawca odmówił przejęcia placu budowy z uwagi na brak możliwości prowadzenia wykopów, ponieważ wiąże się to z naruszeniem konstrukcji budynku. Tak wynika z ekspertyzy przedstawionej przez wykonawcę inwestycji.
Przebudowa placu Litewskiego jeszcze w tym roku
Południowo-wschodnia część placu Litewskiego w Piotrkowie zyska nową jakość. Ogłoszono już przetarg na wykonanie tej inwestycji.
Dodatkowy nabór na wymianę pieców
Od 12 października trwa dodatkowy nabór wniosków do „Programu ograniczania niskiej emisji". Na mieszkańców czeka nawet 40% dofinansowania na modernizację przydomowych kotłowni.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc