Artykuły do tagu: UrzadMarszalkowski

Umowa dofinansowania rewitalizacji Podzamcza podpisana
21 milionów złotych dofinansowania z funduszy europejskich pozyskał Piotrków Trybunalski na rewitalizację terenów Podzamcza. W piątek w Zamku Królewskim odbyła się uroczystość podpisania umowy dofinansowania projektu partnerskiego „Rewitalizacja terenów Podzamcza – Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim”.
Pomoc psychologiczna dla uczestników obozu w Suszku
Zespół wykwalifikowanych psychologów ze Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Aleksandrowskiej w
Łodzi pomoże uczestnikom obozu w Suszku. Psychologowie nieść będą pomoc młodym ludziom oraz ich rodzinom. Na Pomorzu w wyniku nawałnicy zginęły dwie dziewczynki przebywające na obozie łódzkiej Chorągwi ZHR.
Kiedy pojawią się papryczki?
- Jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy muralu - powiedział w rozmowie z nami Maciej Łaski z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Chodzi o malowidło, które wygrało w konkursie na najlepszy mural upamiętniający Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które niedawno odbyły się w Piotrkowie.
Będą dwie biblioteki obok siebie?
O które piotrkowskie biblioteki chodzi? Jedna, jak już wielokrotnie informowaliśmy, to mediateka, która powstanie na placu Pofranciszkańskim. Druga to Biblioteka Pedagogiczna, która z obecnej siedziby ma się przenieść do jednego z budynków poszpitalnych, zlokalizowanych w kompleksie pomiędzy placem Pofranciszkańskim a ul. Wojska Polskiego, Właścicielem tej nieruchomości jest dziś Zarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego.
Dowiedz się jak skorzystać z funduszy unijnych
21 i 22 listopada w Piotrkowie Trybunalskim gościć będzie ponownie kampania informacyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na temat możliwości skorzystania z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
6 milionów na drogi w naszym powiecie
Mieszkańcy województwa, szczególnie wsi i małych miast, mają odczuć radykalną zmianę jakości dróg. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego rozstrzygnął konkurs unijny na budowę lub przebudowę dróg lokalnych. Na liście z dofinansowaniem są również drogi z naszego powiatu. Które?
Szerokopasmowy internet w województwie
75 mln złotych kosztował projekt Łódzka Regionalna Sieć Teleinformatyczna, dzięki któremu województo oplotło prawie 1200 km światłowodów. Inwestycja była możliwa dzięki środkom unijnym.
„To najgorszy moment na zmianę granic województw”
Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur protestuje przeciwko pomysłom utworzenia województwa częstochowskiego. - To najgorszy moment dla tworzenia nowej struktury – mówił na antenie Strefy FM.
W Piotrkowie pojawią się nowe autobusy miejskie?
Magistrat planuje pozyskać środki na zakup nowoczesnego taboru autobusowego. Trwają przygotowania do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.
20.05.2015 08:44
Spacer z marszałkiem
Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego odwiedził wczoraj Piotrków Trybunalski. Wziął udział w konferencji organizowanej w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli a później podziwiał piotrkowskie inwestycje.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc