Artykuły do tagu: UJK

Wrzesień 1939 r. - Klub Grota zaprasza na wykład
Z inicjatywy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim 14 września (czwartek) o godz. 11.30 w piotrkowskiej Filii UJK (ul. Słowackiego 114/118, bud. B sala 14) odbędzie się wykład „Działania wojenne na ziemi piotrkowskiej we wrześniu 1939 roku” Krzysztofa Bojarczuka, historyka regionalisty. Wstęp wolny.
Zmiany oferty edukacyjnej na Wydziale Filologiczno-Historycznym piotrkowskiej Filii UJK
Administracja to nowy kierunek studiów pierwszego stopnia, jaki od października będzie oferować Wydział Filologiczno-Historyczny piotrkowskiej Filii UJK. Władze wydziału podjęły również rozmowy z podsekretarzem stanu w MON prof. Wojciechem Fałkowskim o możliwości studiowania na kierunku historia na specjalności „Obrona terytorialna z elementami wojskowości”.
28 czerwca w parku im. św. Jana Pawła II odbędzie się happening pod hasłem "KRZESŁO - PRZEDMIOT - IDEA", organizowany przez Piotrkowski Środowiskowy Dom Samopomocy przy współudziale studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku
Projekt Wydziału Filologiczno-Historycznego piotrkowskiej Filii UJK, zatytułowany „Nasza mała ojczyzna – w poszukiwaniu utraconego czasu”, skierowany do seniorów uczestniczących w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku otrzymał dofinansowanie w kwocie 230 tys. zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Przed budynkiem A piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego miał miejsce wyjątkowy happening - "Kręci mnie bezpieczeństwo". Akcja zorganizowana została przez władze Filii i Komendę Miejską Policji w Piotrkowie i miała na celu przypomnienie młodym ludziom o walce z patologiami społecznymi.
Piknik Równych Szans w Piotrkowie
W sobotę 27 maja br. Piotrkowski Klub Biegacza "Endorfina" wraz z Centrum Edukacyjno - Rehabilitacyjnym "Szansa" już po raz czwarty organizuje Piknik Równych Szans z udziałem dzieci niepełnosprawnych i dzieci z domu dziecka.
Człowiek a historia. Konferencja w Piotrkowie
W dniach 24-26 maja w Piotrkowie odbędzie się XIV Studencka Konferencja Naukowa "Człowiek a historia". Swoje referaty wygłoszą osoby z wielu polskich ośrodków akademickich m.in. z Polskiej Akademii Nauk czy piotrkowskiej UJK.
Piknik historyczny na UJK
Na boisku piotrkowskiej filii UJK odbył się w niedzielę piknik historyczny. Oprócz wioski wikingów obecni byli rycerze a także żołnierze z czasów I wojny światowej.
IV Historyczny Festyn Rodzinny
Już po raz czwarty Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego oraz Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych piotrkowskiej Filii UJK zapraszają na IV Historyczny Festyn Rodzinny. Festyn odbędzie się w niedzielę, 7 maja w godz. 10.30 – 17.00 na boisku przy Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Piotrków Jagiellonów, czyli kolejny spacer z CIT-em
W sobotę 1 kwietnia odbędzie się kolejny spacer w ramach „Trybunalskich spotkań z 800-leciem”. Tym razem tematem przewodnim spotkania będzie Piotrków Trybunalski doby Jagiellonów.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc