Artykuły do tagu: UE

Quebonafide zagra w Piotrkowie!
Internauci zdecydowali - raper Quebonafide wystąpi w Piotrkowie Trybunalskim. O koncert walczyło 10 miast.
Kolejna nagroda dla Pawła Kowalskiego
Aleksandrowski Przyjaciel Zwierząt 2018 - taki tytuł 23 lutego otrzymał Paweł Kowalski z Leśnej Osady Edukacyjnej. Nagrodę wręczono podczas konferencji poświęconej metodom przeciwdziałania znęcaniu się nad zwierzętami.
Wola Krzysztoporska: Jest dofinansowanie na kolejne place zabaw i siłownie
Cztery kolejne kompleksy rekreacyjne składające się z placów zabaw i siłowni zewnętrznych powstaną na terenie gminy Wola Krzysztoporska w miejscowościach Blizin, Laski, Siomki, Kozierogi. Umowa na wsparcie tych inwestycji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 została podpisana pod koniec stycznia tego roku. Gmina może liczyć na dofinansowanie w wysokości ok. 63%.
Budowa kanalizacji w gm. Wola Krzysztoporska. Pierwsze odbiory robót budowlanych
Roboty budowlane związane z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ramach zadania „Budowa kompleksowego systemu odprowadzania i oczyszczania ścieków dla Gminy Wola Krzysztoporska – etap IV” rozpoczęły się na przełomie lipca i sierpnia 2017 roku. Zakończono już prace montażowe na pierwszych odcinkach. Wybudowano ok. 4,25 km sieci kanalizacji sanitarnej. Do wykonania pozostają tu jeszcze roboty drogowo-odtworzeniowe.
Peugeot dachował na A1. Kierowca ranny
Do wypadku doszło w środę około godziny 10 na autostradzie A1 w okolicach węzła Piotrków Trybunalski Zachód. Ranny jest kierowca peugeota partnera.
- Jest to bardzo niebezpiecznie w kontekście pozyskiwania w przyszłości środków unijnych - tak decyzję Komisji Europejskiej o uruchomieniu w stosunku do Polski artykułu 7 traktatu unijnego skomentował Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. KE zdecydowała się na taki krok po raz pierwszy w historii UE.
26 mln dla Radomska, 4 mln dla Sulejowa
350 mln złotych dostanie województwo łódzkie z Unii Europejskiej na rozwój turystyki. Łącznie za te pieniądze zrealizowane zostaną 34 inwestycje. 4 mln trafią m.in. do Sulejowa.
Bohaterowie codzienności – prawa człowieka blisko nas
Zakończyła się trzecia edycja warsztatów dla młodzieży „Bohaterowie codzienności – prawa człowieka blisko nas”. Odbywały się m.in. w Tomaszowie Mazowieckim.
Pożyczki z projektu Jeremie 2 już dostępne w województwie łódzkim
Właśnie rusza kontynuacja inicjatywy JEREMIE, w ramach której finansowanie dotychczas otrzymało blisko 3 tysiące firm z regionu. Wsparcie w ramach projektu realizowanego pod nazwą Jeremie 2, oprócz przedsiębiorców, otrzymają także osoby bezrobotne zamierzające założyć swój biznes!
37 Rawa Blues już wkrótce!
W dniach 28-30 września w Katowicach odbędzie się kolejna edycja Rawa Blues Festival. To impreza, na której od lat można spotkać wielu mieszkańców naszego regionu. W tym roku atrakcji również nie zabraknie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat