Artykuły do tagu: UE

Posłanka z naszego okręgu ostro o możliwych sankcjach za nieprzyjęcie uchodźców
Polska i Węgry nie dokonały relokacji ani jednego uchodźcy, Czechy zaś przyjęły jedynie... dwanaście osób. W ubiegły wtorek Komisja Europejska poinformowała o wszczęciu postępowania wobec trzech krajów, które miały "naruszyć obowiązek prawny wynikający z decyzji Rady i (...) zobowiązania wobec Grecji, Włoch i pozostałych państw członkowskich". Oznacza to możliwość nałożenia na Polskę dotkliwej kary finansowej.
Publiczne Gimnazjum z Wolborza Omnibusem
Katarzyna Żegota z Publicznego Gimnazjum w Wolborzu to zwyciężczyni powiatowego konkursu wiedzy o samorządzie i Unii Europejskiej "Moja mała ojczyzna w Europie". Tegoroczną piątą edycję turnieju zorganizowało Starostwo Powiatowe w Piotrkowie i Zespół Szkół w Srocku.
Poseł PiS: Zostajemy w Unii, ale nie na kolanach
Po szczycie w Brukseli pojawiły się pogłoski, że obecny rząd będzie chciał wyprowadzić Polskę ze struktur unijnych. Posłowie PiS zaprzeczają.
Wolbórz zmodernizuje oczyszczalnię
Wolbórz zmodernizuje i unowocześni istniejącą oczyszczalnię ścieków. Inwestycja polegać będzie na m.in. na modernizacji istniejącej mechaniczno-biologicznej oczyszczalni, budowie układu zagospodarowania osadów ściekowych w postaci kompostowania bębnowego oraz rozbudowie punktu zlewnego dowożonych ścieków.
Dowiedz się jak skorzystać z funduszy unijnych
21 i 22 listopada w Piotrkowie Trybunalskim gościć będzie ponownie kampania informacyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na temat możliwości skorzystania z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
Eurobus zaparkował w Wolborzu
Jak pozyskać pieniądze na działalność gospodarczą czy na rozpoczęcie inwestycji – tego możemy się dowiedzieć podczas konsultacji dotyczących dotacji unijnych, które trwają w Wolborzu. Przed Miejskim Ośrodkiem Kultury zaparkował bowiem Eurobus.
W Piotrkowie możesz trenować rugby
Avenging Angels Stryków, Skierniewice Razorbacks, Sparta Brzeziny, Sroki Łódź, Tygrysy Chojny - pięć drużyn Rugby league, które powstały dzięki Stowarzyszeniu Polska Rugby XIII. Czy dołączy do nich szósta - z Piotrkowa? Wiele na to wskazuje. W każdy wtorek na orliku przy ul. Broniewskiego 5 odbywać się będą bezpłatne treningi trzynastoosobowej odmiany tego sportu.
Janusz Korwin Mikke w Maglu: Piotrkowianie nie będą wracać
Są tacy, którzy uważają że w ciągu dwóch lat przynajmniej część Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii wróci do rodzinnego kraju. Miałby to być efekt Brexitu. Czy to może oznaczać, że Piotrków się zaludni?
„To czarny piątek. Smutny dzień dla wszystkich”
Tak wyniki referendum brytyjskiego skomentował Jacek Saryusz – Wolski, euro poseł z województwa łódzkiego.
Światowe rynki szeroko otwarte dla polskich przedsiębiorców
26 kwietnia bieżącego roku ruszyła kolejna edycja Akademii Przedsiębiorcy.
Akademia Przedsiębiorcy to cykl bezpłatnych prelekcji i warsztatów motywacyjno-edukacyjnych, skierowanych do polskich przedsiębiorców.
Tegoroczna, ósma już edycja, poświęcona będzie rynkom zagranicznym oraz nowoczesnym technologiom.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc