Artykuły do tagu: Szydlow

Święto Patrona Szkoły w ZSP w Szydłowie
Święto Patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie - Władysława Reymonta - wieńczy trzydniowe obchody Dni Reymontowskich Ziemi Piotrkowskiej. Obchody rozpoczęły w niedzielę się uroczystą mszą świętą. W programie uroczystości znalazły się m.in. festyn rodzinny "Na Ludową Nutę", Dzień Rękodzieła Artystycznego czy występy lokalnych zespołów muzycznych.
Uczniowie z Szydłowa weszli do skarbca NBP
Pojechali do stolicy, by odwiedzić Centrum Pieniądza. Nie było to jednak tradycyjne zwiedzanie, ale warsztaty na temat historii bankowości i pieniądza. Przydały się wiadomości z podstaw przedsiębiorczości i zasad prowadzenia działalności.
Pałacyk w Szydłowie po remoncie
Zakończyły się prace remontowo-budowlane w budynku dworskim w Szydłowie. Obiekt o ponad stuletniej historii odzyskał swój dawny blask. Teraz wraz przyległym zabytkowym parkiem jest jedną z głównych atrakcji turystycznych gminy Grabica.
Wkrótce finał  XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek w Szydłowie
Uczestnicy XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek w Szydłowie przesłuchania mają już za sobą. Do konkursu zgłosiło się około 300 młodych artystów z powiatów piotrkowskiego i bełchatowskiego oraz z Piotrkowa.
XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek w Szydłowie
Do przeglądu zgłosiło się w tym roku około 300 uczestników z powiatów piotrkowskiego i bełchatowskiego oraz Piotrkowa.
Smaki Europy w Szydłowie
Gotowanie i współpraca zagraniczna – z tego słynie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie. Udało się połączyć obydwa elementy, ponieważ podczas spotkania w ramach projektu „Work Based Learning”, nauczyciel żywienia Marta Romańska zorganizowała warsztaty praktyczne, podczas których uczniowie polscy i łotewscy wspólnie przyrządzali potrawy z sześciu państw europejskich.
Szydłów. Śpiewali kolędy i pastorałki [AKTUALIZACJA]
W Gimnazjum im. M. Konopnickiej w Szydłowie odbył się XV Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W eliminacjach uczestniczyli uczniowie z wielu szkół podstawowych i gimnazjów z całego regionu. Koncert laureatów odbędzie się w niedzielę 24 stycznia.
22.09.2015 07:18
Co robić w  Norwegii?
Na to pytanie mogą odpowiedzieć uczniowie z Szydłowa, którzy właśnie wrócili z wizyty w szkole partnerskiej w Gausdal.
24.06.2015 11:33
F-16 czy... Rosjanie?
- Jest godzina 23:30. W miejscowości Szydłów słychać syreny alarmowe, jak na mój słuch ostrzegające o ataku powietrznym. Czy urządzenia zostały uruchomione w ramach treningu sprawdzającego sprawność scentralizowanego systemu alarmowania oraz wczesnego ostrzegania? – takie pytanie otrzymaliśmy od naszej czytelniczki.
W Szydłowie goszczą Holendrzy
Grupa Holendrów (od 13 do 17 kwietnia) gości w regionie piotrkowskim. Siedmioro uczniów z Nordwin College zamieszkało u rówieśników z polskiej szkoły. Dla Oli, Marysi, Kuby, dwóch Patryków, Bartka i Michała - uczniów ZSP w Szydłowie - to okazja, aby poćwiczyć komunikację w języku angielskim.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc