Artykuły do tagu: Szpital

Radny Miazek przewieziony do szpitala Barlickiego w Łodzi [AKTUALIZACJA]
Piotrkowski radny Szymon Miazek trafił do szpitala im. Barlickiego w Łodzi.
Więcej interwencji pogotowia. To przez smog?
W wielu polskich miastach pogotowia ratunkowe znacznie częściej wysyłają karetki do chorych, którzy skarżą się na dolegliwości związane z układem oddechowym i krążeniowym. Niewykluczone, że objawy chorobowe zaostrza smog. Jak sytuacja wygląda w Piotrkowie Trybunalskim?
Grypy nie ma, ale chorych nie brakuje
Oddział wewnętrzny w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Kopernika w Piotrkowie jest całkowicie, a nawet nieco ponad stan, obłożony chorymi. Wszystko to przez masę infekcji, o które, wobec niesprzyjającej pogody, coraz łatwiej.
Przenoszą przychodnię. Pacjenci nic nie wiedzą?
Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej z budynku przychodni przy ulicy Dmowskiego, gdzie mieści się od kilkudziesięciu lat, ma być przeniesiona do budynku przy Al. Armii Krajowej. O przeprowadzce nieliczni pacjenci dowiedzieli się… z ogłoszeń na bazarze, większość jednak o planowanej zmianie nie wie nic. Szczegółów nie znają również pracownicy przychodni.
Ranking najlepszych szpitali. Na którym miejscu placówka z Piotrkowa?
Sześć placówek medycznych z naszego województwa znalazło się w rankingu najlepszych szpitali 2016, opracowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”.
Kto zastąpi Janusza Tamillę? [AKTUALIZACJA]
Wszystko wskazuje na to, że niebawem może nastąpić zmiana na stanowisku dyrektora Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie.
Pediatria na Roosevelta w kwietniu 2017
Miał zostać uruchomiony 1 listopada, ale z powodu braku personelu nastąpi to dopiero w kwietniu przyszłego roku. Oddziału pediatrycznego nie ma też w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim na Rakowskiej. Dzieci są leczone w Radomsku, Tomaszowie czy Bełchatowie.
Komu nie smakuje szpitalne jedzenie?
Powszechna opinia jest taka, że posiłki jakie serwują pacjentom szpitale, są... co najwyżej średnie. Może tylko niewiele lepsze od tych w samolotach klasy ekonomicznej, a może i nie. Tak również twierdzili dzwoniący i piszący do radiowego Magla słuchacze. Że niesmaczne, że porcje niewielkie, że zimne itp.
Na Rakowskiej wprowadzono dyżury pediatry
W przypadkach nagłych pediatra zbada chore dzieci – poinformował na antenie Radia Strefa FM Marek Konieczko, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Przypomnijmy, że od 1 listopada w żadnej piotrkowskiej placówce szpitalnej nie ma oddziału pediatrycznego.
Piotrków bez pediatrii. Posłanka PO nie zostawia suchej nitki na autorach rewolucji w służbie zdrowia
Od 1 listopada w Piotrkowie nie ma oddziału pediatrycznego. Najmłodsi pacjenci muszą jeździć do szpitali w Opocznie, Radomsku czy Tomaszowie. Sprawę komentuje posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska (z zawodu lekarz).

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc