Artykuły do tagu: Szpital

Zbadaj wzrok w kierunku jaskry
W związku z trwającym właśnie Światowym Tygodniem Jaskry (12 -18 marca), Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Polscy okuliści kontra jaskra” realizowanej przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne i Sekcję Jaskry PTO.
Kradł, bo miał trudną sytuację
Policja zatrzymała sprawcę kradzieży kart płatniczych. Bełchatowianin płacił nimi za zakupy w kilku sklepach na terenie miasta. Policjantom tłumaczył, że wszystko przez to, że miał trudną sytuację finansową.
Czy w Piotrkowie powinny być dwa szpitale?
W związku z wprowadzeniem sieci szpitali finansowanych z budżetu państwa w wielu miastach na terenie kraju placówki medyczne łączą się w jeden organizm. W Piotrkowie oba szpitale mają jednak funkcjonować osobno.
Lekarz urolog z zarzutami
Wracamy do sprawy gwałtu w radomszczańskiej przychodni działającej przy szpitalu powiatowym.
Mieszkańcy apelują do starosty w sprawie pediatrii
Grupa mieszkańców miasta apeluje do starosty powiatu o uruchomienie oddziału pediatrycznego w szpitalu przy Roosevelta, którego organem prowadzącym jest właśnie powiat.
Na chodnikach lodowisko. Piotrkowianie łamali ręce i nogi
W piątkowy poranek większość piotrkowskich chodników przypominała lodowisko. Poradnia chirurgiczna przeżywała w związku z tym prawdziwe oblężenie. Od rana lekarze opatrzyli już kilkanaście osób.
Wojewoda odwiedził Bełchatów
W najbliższym czasie rząd ma przyjąć ustawę w sprawie sieci szpitali. Zmiany mają zapewnić lepszy dostęp do świadczeń medycznych oraz poprawić jakość tych usług. W związku z nową ustawą bełchatowski szpital odwiedził Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki, który wraz ze starostą bełchatowskim oraz dyrekcją szpitala poznał stan poszczególnych oddziałów - podaje serwis internetowy powiatu bełchatowskiego.
Kradzież w szpitalu. Łupem wózek inwalidzki
Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży wózka inwalidzkiego ze szpitala (1 lutego). Straty oszacowano na 1000 złotych. Jeszcze tego samego dnia złodzieje trafili do policyjnej celi. Zatrzymani to 34-letnia kobieta oraz jej 44 -letni kompan.
Przychodnia wynosi się z Dmowskiego. Miasto nic nie wie
1 marca przychodnia z ulicy Dmowskiego ma zostać przeniesiona do budynku przy Al. Armii Krajowej. Tak postanowił szpital, a właściwie powiat piotrkowski, który jest organem prowadzącym placówki. Budynek przy Dmowskiego należy tymczasem do miasta. Władze Piotrkowa o zmianach nic nie wiedzą.
Dyrektor szpitala w Radomsku: nie ma znaczenia czy w mieście są dwa szpitale, czy też jeden
- Nie ma znaczenia czy są dwa szpitale. czy też jeden, natomiast znaczenie ma czy one ze sobą współpracują, a może konkurują – mówił na antenie Radia Strefa FM Piotr Kagankiewicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku. Gość rozgłośni przez wiele lat był starostą tomaszowskim i nadzorował reorganizację tamtejszej placówki medycznej.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc