Artykuły do tagu: Sulejow

Wielkie morsowanie w Sulejowie
W niedzielę 22 stycznia w Sulejowie duże atrakcje nie tylko dla morsów. Odbędzie się m.in. II Bieg Morsa.
Przy rondzie Sulejowskim stanie waga
W miejscu dawnej stacji benzynowej przy rondzie Sulejowskim w Piotrkowie pojawi się waga do kontroli busów i samochodów ciężarowych. Będzie to sporym udogodnieniem dla Inspekcji Transportu Drogowego.
Wychłodzeni i zmarznięci. Pomogli im policjanci
Funkcjonariusze policji odnaleźli w poniedziałek na terenie gminy Sulejów dwie zziębnięte i narażone na wychłodzenie osoby. Ich życiu i zdrowiu na szczęście nie grozi niebezpieczeństwo.
Brydżyści z WTKiT zdobyli puchar burmistrza
Pierwszy raz od siedmiu lat brydżyści z Wolborskiego Towarzystwa Kultury i Turystyki wygrali mecz brydża sportowego z drużyną z Sulejowa.
Wielka wystawa w Sulejowie
W kościele św. Floriana w Sulejowie trwa wystawa prac Kazimierza Ajsa (1912-1975), rzeźbiarza ludowego z Sulejowa. Motywem przewodnim wystawy są szopki bożonarodzeniowe, ale zwiedzający mogą podziwiać też inne rzeźby o tematyce religijnej i sceny rodzajowe pokazujące dawne obrzędy i zwyczaje ludowe. Jest także tematyka lokalna, m.in. ta związana z sulejowskimi wapiennikami.
Żłobek w Sulejowie otwarty
W piątek (6.01) w Sulejowie został otwarty Żłobek Samorządowy "Kraina Troskliwości". Jest to pierwsza tego typu placówka samorządowa w powiecie piotrkowskim.
Sulejów: W piątek otwarcie żłobka
Pierwszy żłobek w powiecie piotrkowskim zostanie w piątek 6 stycznia uroczyście otwarty w Sulejowie. Obiekt powstał w ramach projektów Aktywni Zawodowo i Maluch – edycja 2016. Burmistrz Wojciech Ostrowski uważa, że to inwestycja w przyszłość.
Burmistrz Sulejowa popiera pomysł M. Witko
- To bardzo dobry pomysł – tak inicjatywę prezydenta Tomaszowa w sprawie Zalewu Sulejowskiego ocenia Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa. Przypomnijmy, że Marcin Witko proponuje, aby to miasto przez niego zarządzane stało się administratorem największego zbiornika w regionie.
Uwaga kierowcy! Na drodze w Jaksonku przewróciła się ciężarówka z butlami gazowymi
Uwaga kierowcy, jadąc od strony Piotrkowa w kierunku Kielc, zablokowana została droga za Sulejowem.
Głosujmy na sulejowskie Opactwo!
Głosujmy na Opactwo Cystersów w Sulejowie, które ubiega się o przyznanie Znaku Dziedzictwa Europejskiego! Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęło krajowy etapu selekcji obiektów ubiegających się o Znak Dziedzictwa Europejskiego w edycji 2017. Wybór projektów nastąpi na podstawie wyników głosowania internetowego.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc