Artykuły do tagu: StrefaEkonomiczna

Co z podstrefą ekonomiczną w gm. Rozprza?
Mamy nowe informacje dotyczące rozprzańskiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W tej sprawie ostatnio niewiele się działo, ponieważ zmieniły się władze w samej strefie, a także w łódzkim oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa, do której należy ponad 200 hektarów w okolicy Niechcic, a to właśnie tam miałaby powstać rozprzańska podstrefa.
Strefa Ekonomiczna w zachodniej części gminy Rozprza
Z inicjatywy poseł Krystyny Ozgi w Urzędzie Gminy w Rozprzy odbyło się spotkanie przedstawicieli Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Agencji Nieruchomości Rolnych - Filia w Łodzi oraz samorządu gminy Rozprza. Tematem spotkania było utworzenie w zachodniej części gminy Rozprza, m.in. na terenach po byłej oczyszczalni ścieków w okolicach Niechcic (Biała Róża, Gieski), w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej A1, Podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (teren o pow. ok. 205 ha). Obecnie największy problem dotyczy zjazdu z drogi do przedmiotowego gruntu. Zjazd powinien znajdować się w bliskiej odległości od terenu, aby inwestorzy zainteresowali się tym miejscem.
Przedstawiciele drugiej co do wielkości gospodarki świata szukają miejsca w Polsce do budowy zakładów produkcyjnych na rynki europejskie i wschodnie. Radomsko zostało bardzo dobrze ocenione pod tym względem.
W Piotrkowie powstanie nowa huta szkła
Minimum 4,6 miliona złotych zainwestuje w Piotrkowie Huta Szkła Anewal. Firma produkować będzie słoiki, znicze oraz szklane naczynia ozdobne. Zatrudnienie otrzyma co najmniej 20 osób.
Tomaszowska podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostanie powiększona. Odpowiednią uchwałę w tej sprawie podjęli miejscy radni podczas sesji Rady Miasta.
Nie będzie dojazdu - nie będzie SSE w Rozprzy?
Planowana przez władze gminy Specjalna Strefa Ekonomiczna w Rozprzy, która miała być ratunkiem dla finansów gminy i miejscem, gdzie zatrudnienie znalazłoby prawdopodobnie kilkaset osób, stoi pod znakiem zapytania.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc