Artykuły do tagu: StanWojenny

36 lat temu wprowadzono w Polsce stan wojenny
W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny. Po 36 latach Polacy wciąż pytają, czy musiało do tego dojść. O wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat opowiadał na antenie Strefy FM dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych w piotrkowskiej Filii UJK dr hab. Janusz Budziński.
Studniówka po 34 latach, czyli powrót do przeszłości uczniów „Chrobrego”
Jak mówili tak zrobili. Już wkrótce studniówka byłych uczniów "Chrobrego".
W 1982 roku z powodu wprowadzenia stanu wojennego uczniowie czterech klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim nie wzięli udziału w studniówce. Nie chcieli z niej jednak zrezygnować i po latach postanowili zorganizować zaległy bal studniówkowy.
19.12.2016 10:24
Ofiarom stanu wojennego
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę "Ofiarom stanu wojennego". Planszowa prezentacja skierowana jest do młodszych odbiorców, a jej celem jest przypomnienie i upamiętnienie wydarzeń sprzed 35 lat. Wystawę można oglądać do końca roku.
13.12.2016 07:35
Stan wojenny. Dlaczego?
13 grudnia 1981 roku władze wprowadziły – jak się później okazały nielegalnie – stan wojenny. Oficjalnym powodem ogłoszenia stanu wojennego była pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju, której przejawami były m.in. brak zaopatrzenia w sklepach (także żywności) i reglamentacja (od kwietnia do października 1981 ponownie objęto systemem tzw. kartek żywnościowych wiele istotnych towarów np. mięso, masło, tłuszcze, mąka, ryż, mleko dla niemowląt itd.), oraz zagrożenie bezpieczeństwa energetycznego w kraju wobec zbliżającej się zimy.
 Upamiętnią 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego
W niedzielę w wielu miejscach naszego regionu organizowane będą obchody związane z upamiętnieniem rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Pierwsze odbyły się już dziś w Sulejowie.
15.12.2014 12:51
Milicja w Sulejowie
W sobotę, 13 grudnia na Placu Straży w Sulejowie odbyły się uroczyste obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie zaprasza do udziału w uroczystych obchodach 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego – obchody w Piotrkowie
Dzisiaj 32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W Piotrkowie rocznicowe uroczystości przygotowują przedstawiciele Ośrodka Działań Artystycznych oraz Instytutu Historii piotrkowskiej filii UJK.
Stan wojenny w piotrkowskim gimnazjum
Godzina milicyjna, internowania i ograniczony dostęp do mediów - tak wyglądała polska rzeczywistość od 13 grudnia 1981 do 22 lipca 1983 roku.
Stan wojny w Piotrkowie Trybunalskim
Dziś piotrkowski magistrat przeprowadzał ćwiczenie obronne pod kryptonimem „Przeprowadzka 2012 ".

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc