Artykuły do tagu: StanWojenny

36 lat temu wprowadzono w Polsce stan wojenny
W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny. Po 36 latach Polacy wciąż pytają, czy musiało do tego dojść. O wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat opowiadał na antenie Strefy FM dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych w piotrkowskiej Filii UJK dr hab. Janusz Budziński.
Studniówka po 34 latach, czyli powrót do przeszłości uczniów „Chrobrego”
Jak mówili tak zrobili. Już wkrótce studniówka byłych uczniów "Chrobrego".
W 1982 roku z powodu wprowadzenia stanu wojennego uczniowie czterech klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim nie wzięli udziału w studniówce. Nie chcieli z niej jednak zrezygnować i po latach postanowili zorganizować zaległy bal studniówkowy.
19.12.2016 10:24
Ofiarom stanu wojennego
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę "Ofiarom stanu wojennego". Planszowa prezentacja skierowana jest do młodszych odbiorców, a jej celem jest przypomnienie i upamiętnienie wydarzeń sprzed 35 lat. Wystawę można oglądać do końca roku.
13.12.2016 07:35
Stan wojenny. Dlaczego?
13 grudnia 1981 roku władze wprowadziły – jak się później okazały nielegalnie – stan wojenny. Oficjalnym powodem ogłoszenia stanu wojennego była pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju, której przejawami były m.in. brak zaopatrzenia w sklepach (także żywności) i reglamentacja (od kwietnia do października 1981 ponownie objęto systemem tzw. kartek żywnościowych wiele istotnych towarów np. mięso, masło, tłuszcze, mąka, ryż, mleko dla niemowląt itd.), oraz zagrożenie bezpieczeństwa energetycznego w kraju wobec zbliżającej się zimy.
 Upamiętnią 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego
W niedzielę w wielu miejscach naszego regionu organizowane będą obchody związane z upamiętnieniem rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Pierwsze odbyły się już dziś w Sulejowie.
15.12.2014 12:51
Milicja w Sulejowie
W sobotę, 13 grudnia na Placu Straży w Sulejowie odbyły się uroczyste obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie zaprasza do udziału w uroczystych obchodach 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego – obchody w Piotrkowie
Dzisiaj 32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W Piotrkowie rocznicowe uroczystości przygotowują przedstawiciele Ośrodka Działań Artystycznych oraz Instytutu Historii piotrkowskiej filii UJK.
Stan wojenny w piotrkowskim gimnazjum
Godzina milicyjna, internowania i ograniczony dostęp do mediów - tak wyglądała polska rzeczywistość od 13 grudnia 1981 do 22 lipca 1983 roku.
Stan wojny w Piotrkowie Trybunalskim
Dziś piotrkowski magistrat przeprowadzał ćwiczenie obronne pod kryptonimem „Przeprowadzka 2012 ".

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat