Artykuły do tagu: Sejm

Piotrkowska .Nowoczesna zaprotestuje
Działacze .Nowoczesnej z Piotrkowa zamierzają wziąć udział w proteście. Kolejnym proteście. Tym razem przed Sejmem.
W Sejmie nadal protestuje posłanka ziemi piotrkowskiej
Posłowie opozycji nadal protestują w sali plenarnej Sejmu. Ich zdaniem łamane jest w Polsce prawo, a uchwalona głosami PiS ustawa budżetowa jest nieważna. Wśród protestujących jest Elżbieta Radziszewska z Platformy Obywatelskiej.
Sejmik Sejmików czyli trzecia izba parlamentu?
Sejmik wszystkich sejmików wojewódzkich odbędzie się w Łodzi. Taką decyzję podjęli przewodniczący lokalnych parlamentów z całego kraju. To pomysł Marka Mazura, przewodniczącego łódzkiego sejmiku.
„Za życiem” poparło 7 posłów z okręgu piotrkowskiego
4 tysiące złotych otrzyma kobieta, która zdecyduje się na urodzenie ciężko chorego dziecka. Taką decyzję podjął w piątek Sejm przyjmując ustawę o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. 7 posłów z okręgu piotrkowskiego było za, dwie osoby głosowały przeciw.
Sejmik przegrał przed WSA w Łodzi
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi oddalił wczoraj skargę Sejmiku Województwa Łódzkiego na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua, stwierdzające nieważność uchwały Sejmiku Wojewódzkiego w sprawie stosowania się do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Sejmik Województwa Łódzkiego w swojej uchwale zadeklarował stosowanie się do wszystkich, również nieopublikowanych, wyroków TK.
Sejmik / Tk / Marek Mazur / Psl / Po / Wsa 
Pożegnano byłego posła i działacza
W czwartek 1 września odbył się pogrzeb Zbigniewa Mrozińskiego, b. posła AWS i b. przewodniczącego Zarządu Regionu Piotrkowskiego NSZZ "Solidarność". Polityk i działacz społeczny zmarł po długiej chorobie w wieku 71 lat.
Zmarł Zbigniew Mroziński
W wieku 71 lat po długiej chorobie zmarł Zbigniew Mroziński, b. poseł AWS, przewodniczący Zarządu Regionu Piotrkowskiego NSZZ "Solidarność", radny RM w Piotrkowie.
Wojewoda Łódzki kontra Sejmik
Wojewoda łódzki prof. Zbigniew Rau uchylił stanowisko sejmiku województwa przyjęte głosami radnych PO i PSL dotyczące stosowania się do wszystkich - także nieopublikowanych - wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Radni decyzję wojewody zaskarżą do sądu, bo - jak twierdzą - przekroczył swoje kompetencje.
Poseł Kukiz'15 pochwala agresję?
Poseł Rafał Wójcikowski z Kukiz'15, reprezentujący w Sejmie Tomaszów Mazowiecki, swoim ostatnim wpisem na Facebooku wywołał spore zamieszanie. Polityk na portalu społecznościowym skomentował incydent z meczu Legii Warszawa z Piastem Gliwice. Na stadionie pojawił się bowiem transparent z napisem "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice" Poseł Wójcikowski wyraźnie zadowolony z tego napisu na swoim fanpage'u napisał: "To, co zrobili kibice Legii wzruszyło moje kibicowskie serce. Po raz pierwszy w życiu - Szacun dla kibiców Legii".
Radni wojewódzcy po stronie Trybunału Konstytucyjnego
Na najbliższej sesji Sejmik Województwa Łódzkiego przyjmie najprawdopodobniej stanowisko w sprawie respektowania orzeczeń TK, nawet tych niepublikowanych. W Sejmiku większość ma koalicja PO-PSL.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc