Artykuły do tagu: Sad

Apelacja od wyroku w sprawie amputacji nogi
Rozprawa apelacyjna w sprawie zaniedbań lekarzy, które doprowadziły do amputacji nogi Pawła Kowary odbyła się dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie. Ostateczna decyzja jednak nie zapadła.
Ranne boćki już nie odlecą...
Gwałtowne burze i wichury, które niedawno wystąpiły w naszym regionie spowodowały wiele strat w powiecie piotrkowskim. Okazuje się, że ucierpiały także zwierzęta, a zwłaszcza bociany, które trafiły do lecznicy weterynaryjnej.
26.07.2017 06:24
Kto ma rację?
Gorące politycznie lato w naszym kraju to temat wtorkowego wydania magazynu Magiel. Prowadzący zadali dość ogólne pytanie: kto ma rację?
Pijana matka zatrzymana przed blokiem w centrum Piotrkowa
Dwoje małych dzieci pod opieką pijanej matki – takie zgłoszenie otrzymała w poniedziałkowy wieczór piotrkowska policja. Informacja ta potwierdziła się.
Podwójne weto prezydenta – komentarze posłów
Prezydent Andrzej Duda podjął w poniedziałek decyzję o zawetowaniu dwóch ustaw - o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Pytamy posłów z regionu jak oceniają decyzję głowy państwa.
Kto posprząta po protestach przed sądem
Czytelnicy portalu epiotrkow.pl i słuchacze Radia Strefa FM zwracają uwagę na nieporządek jaki pozostawili po sobie protestujący przed piotrkowskim sądem. Chodzi przede wszystkim o stearynę, która wylała się z pękniętych zniczy.
Niedziela kolejnym dniem protestów
Każdego dnia przybywa protestujących pod piotrkowskim sądem. Ponad 300 osób wzięło udział w wieczornym proteście przeciwko rządzącej partii i ich zdaniem zawłaszczaniu przez nią, wbrew Konstytucji, polskiego sądownictwa
Rzecznik KRS na antenie Strefy FM. Ostro o zmianach w sądownictwie
- Nastrój? Minorowy, wręcz dramatyczny, ale dostrzegam w protestującym społeczeństwie ducha obywatelskiego. Widzę w tym pewną nadzieję - podkreślał na naszej antenie w programie "O tym się mówi" Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa. W rozmowie telefonicznej rzecznik nie szczędził krytyki wobec pomysłu czystek w środowisku sędziowskim, procedowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.
W obronie Konstytucji - kolejny protest przed sądem [AKTUALIZACJA]
Potrójnego veta żądają protestujący którzy zbierają się przed sądami w całym kraju. Nie inaczej jest w Piotrkowie Trybunalskim. Tutaj, z każdą demonstracją coraz więcej osób gromadzi się przed budynkiem Temidy. To kolejny już protest – jak mówią sami o sobie – przeciwników zmian w sądownictwie i zawłaszczaniu władzy przez jedna partię.
Awantura o sądownictwo. Komentarz posłanki Janowskiej
Spór o polskie sądownictwo trwa. Prezydent Andrzej Duda postawił w poprawce ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa warunek, by sędziów KRS wybierać mogły trzy piąte wszystkich posłów, a nie większość zwykła - tak, jak pierwotnie zakładał projekt Prawa i Sprawiedliwości. Rozwiązanie ma zapobiec upolitycznieniu i upartyjnieniu Krajowej Rady Sądownictwa oraz Sądu Najwyższego.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc