Artykuły do tagu: S12

13.09.2017 09:01
Co oprócz S12?
Fotoradary w pobliżu szkół, światła przy przejściach dla pieszych, budowa S74 od Tomaszowa do Łodzi, przebudowa dróg lokalnych (Przygłów-Koło, Koło-Piotrków czy Kłudzice-Łęczno), a nawet... budowa drugiego mostu. Pomysłów, by odciążyć krajową "dwunastkę" na odcinku Piotrków - Sulejów, jest co nie miara i wszystkie je mogliśmy usłyszeć na wtorkowym spotkaniu, zorganizowanym przez grupę inicjatywną "Obwodnica Sulejowa".
Przełomu brak, ale jest nadzieja. Spotkanie w sprawie obwodnicy Sulejowa
Burmistrz, przewodniczący Sejmiku Województwa, wicestarosta powiatu piotrkowskiego, radni powiatowi i miejscy, grupa inicjatywna "Obwodnica Sulejowa", a nawet przedstawiciele łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Inspekcja Transportu Drogowego, piotrkowska policja czy straż pożarna... I około stu pięćdziesięciu mieszkańców, którzy we wtorkowy wieczór zgromadzili się w sali OSP w Sulejowie, by rozmawiać na temat poprawy bezpieczeństwa na Drodze Krajowej nr 12. Nie da się ukryć, że wszystkie wymienione osoby są zgodne co do tego, że miasto potrzebuje obwodnicy. Jednak nawet przy dość koncyliacyjnej atmosferze trudno o optymizm, bo droga S12, omijająca Sulejów, powstanie najwcześniej w 2022 roku.
Spotkanie w sprawie obwodnicy Sulejowa
12 września o 18:00 w sali OSP w Sulejowie odbędzie się spotkanie mieszkańców. Głównym tematem rozmów ma być rozwiązanie sytuacji na Drodze Krajowej 12 między Piotrkowem i Sulejowem. „Mamy dość korków, hałasu, wypadków i pustych obietnic” - czytamy na stronie facebookowej wydarzenia.
Apele, stanowiska, listy. Co dalej z S12?
Zmiany w rządowym planie przebudowy dróg krajowych spowodowały, że zabraknie pieniędzy na budowę drogi ekspresowej S12, łączącą Piotrków z Lublinem. To zła wiadomość dla mieszkańców powiatu, szczególnie tych z gminy Sulejów.
Zabrakło pieniędzy na S74 i S12 z Piotrkowa
W rządowych planach budowy dróg do 2025 roku nie znalazły się dwie ważne dla nas arterie: S74 (z Piotrkowa do Stalowej Woli) i S12 (z Piotrkowa do Lublina). To także zła wiadomość dla mieszkańców m.in. gminy Sulejów. O planach Rady Ministrów pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna".
Sezon urlopowy. Jedźcie ostrożnie
Niebawem rozpocznie się sezon urlopowy, ruch na drogach będzie więc zdecydowanie większy, a co za tym idzie będzie bardziej niebezpiecznie.
Urlop / Dk12 / S12 
Równolegle z trwającymi na drodze krajowej 91 protestami i blokadą drogi przez zdesperowanych mieszkańców gmin Moszczenica i Grabica, samorząd powiatowy podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego jednogłośnie przyjął stanowisko wzywające do przyśpieszenia działań, związanych z budową drogi S12.
Budowa S12. Radni piszą do premier Szydło
Rada powiatu piotrkowskiego chce przyspieszyć budowę trasy S12 oraz obwodnic Srocka, Rozprzy i Sulejowa - dlatego postanowiła przesłać swoje stanowisko m.in. premier Beacie Szydło oraz ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi. Na temat wzmożonego ruchu tranzytowego debatowano na ostatniej sesji rady powiatu.
W gm. Sulejów będą musieli wyburzać domy?
Przez absurdalne kryteria środowiskowe, którymi kierują się planiści drogi S12, mieszkańcy gminy Sulejów być może będą zmuszeni do wyburzania swoich domów. Przypomnijmy, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska rekomenduje wybór wariantu W6, któremu sprzeciwia się burmistrz Sulejowa.
Nadal nie wiadomo, którędy będzie przebiegać droga ekspresowa S12
Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski zabiega o zorganizowanie spotkania z przedstawicielami GDDKiA, aby ustalić, na jakim etapie jest inwestycja. Aktualnie rozważane są dwa warianty przebiegu S12: W8 i W6, z tym, że jeden z nich zakłada wyburzanie domów w Sulejowie.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc