Artykuły do tagu: Rolnicy

Budynek skarbówki w Piotrkowie
Istne tłumy pojawiły się we wtorek w budynku piotrkowskiego Urzędu Skarbowego, gdzie mieszczą się m.in. biura ARiMR. Ma to związek z ostateczną datą składania papierowych wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników, u których w stosunku do zeszłego roku nie zaszły żadne zmiany w uprawach, a ta przypada na 14 marca.
Dożynki gminy Grabica tym razem w Gutowie Małym
Ostatnia niedziela sierpnia to tradycyjnie termin obchodów Święta Plonów w gminie Grabica. W gminach wiejskich, gdzie większość mieszkańców utrzymuje się z działalności rolniczej dożynki stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń w roku.
Wypadki rolników w Łódzkiem. Alarmująca statystyka za 2016 rok
Najwyższy wskaźnik wypadków śmiertelnych wśród rolników odnotowano w woj. łódzkim. Było ich aż 15. Główne przyczyny to zły stan techniczny maszyn rolniczych lub ich niewłaściwe użytkowanie.
Wojewódzki PSL zwraca uwagę na trudną sytuację rolników
Bardzo trudna sytuacja rolników (według opozycyjnych polityków) była tematem konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Zarządu Wojewódzkiego PSL w Łodzi. Prezes Dariusz Klimczak zwrócił uwagę na chaos w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i los ponad 100 tys. gospodarstw w województwie łódzkim, spowodowany opóźnieniami w wypłacie dopłat bezpośrednich za 2016 rok.
Bayer Full gwiazdą powiatowych dożynek
W najbliższą niedzielę w Wolborzu odbędą się kolejne Dożynki Powiatu Piotrkowskiego. Impreza rozpocznie się w samo południe. Wieczorem dla rolników (i nie tylko) zagra Bayer Full.
W niedzielę dożynki w Moszczenicy
Zaczną od mszy świętej, później tradycyjnie korowód dożynkowy przejdzie do amfiteatru przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. W najbliższą niedzielę rolnicy gminy Moszczenica będą świętować.
Szczegóły na plakacie!
Potrzeba nam więcej pszczół i pszczelarzy. Dziś Dzień Pszczół
Pszczelarstwo to pasja i styl życia. W Polsce działa ponad 60 tysięcy pszczelarzy. Są to osoby z wielkim doświadczeniem, ale też w większości w wieku średnim lub starsze. W naszym regionie działa Rejonowe Koło Pszczelarzy w Piotrkowie, które skupia 120 pszczelarzy i 3 tysiące pszczelich rodzin z miasta i gmin naszego powiatu.
Piękni i młodzi na dożynkach w gminie Wola Krzysztoporska
Nie tylko w Moszczenicy rolnicy dziękowali za tegoroczne plony. Tłumy mieszkańców przybyły w niedzielę (13 września) na teren rekreacyjno-sportowy w Pawłowie Górnym, by wspólnie świętować podczas Dożynek Gminno-Parafialnych gminy Wola Krzysztoporska.
Od piątku (11 września) powiatowe biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Piotrkowie przyjmuje wnioski o refundację strat w gospodarstwach dotkniętych tegoroczną suszą.
Zobacz, jak świętowali w Moszczenicy!
W gminie Moszczenica rolnicy dziękowali w niedzielę za tegoroczne plony. Dożynki tradycyjnie rozpoczęto od dziękczynnej mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat