Artykuły do tagu: RadaGminy

Od piątku samorządy mogą ograniczać sprzedaż alkoholu
Od piątku 9 marca rady gmin mogą ustalać maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu, również tego niskoprocentowego. To nie wszystko, samorządy od 9 marca 2018 roku mogą również wprowadzać ograniczenia nocnej sprzedaży.
Ważna sesja w Wolborzu. Nie będzie podwyżki podatków
Radni Rady Miejskiej w Wolborzu utrzymali na dotychczasowym poziomie stawki podatków lokalnych. - W roku 2018 nie będzie podwyżki, gmina jest w dobrej kondycji - mówi burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros.
Wola Krzysztoporska: Muszą uzupełnić listę ławników
Rada Gminy w Woli Krzysztoporskiej musi uzupełnić listę ławników sądowych z terenu gminy. Zgłoszeń kandydatów można dokonywać do 31 grudnia.
Wola Krzysztoporska: Tablety dla radnych
Papierowe wersje uchwał zamienili na elektroniczne. Radni z gminy Wola Krzysztoporska podczas sesji korzystają już z tabletów.
Radni udzielili absolutorium wójtowi
Podczas XXIV sesji Rady Gminy Rozprza radni podjęli szereg uchwał, te najważniejsze to zatwierdzenie sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2016 rok oraz udzielenie absolutorium z wykonania budżetu gminy.
Posterunek policji powraca do gminy Rozprza!
Już w przyszłym roku planowane jest otwarcie nowego posterunku policji w Rozprzy. W czasie ostatniej sesji Rady Gminy radni zdecydowali o przekazaniu na rzecz Skarbu Państwa działki pod nowy budynek posterunku policji. Aktualnie najbliższy posterunek znajduje się w Gorzkowicach i tam też przyjmują dzielnicowi przydzieleni do gminy Rozprza.
Wójt zadowolony ze stawek za odbiór śmieci
Od lipca mieszkańcy gminy Grabica będą płacić za odbiór śmieci niewiele więcej niż obecnie. Niedawno rozstrzygnięto stosowny przetarg, a podczas ostatniej sesji Rady Gminy rajcy zatwierdzili nowe stawki.
Dodatkowe 1,5 miliona złotych na inwestycje przeznaczą w tym roku władze gminy Grabica, pieniądze pochodzą z nadwyżki budżetowej. Zmiany do budżetu wprowadzono na ostatniej sesji Rady Gminy.
20.12.2014 04:50
Kto jest kim w radzie?
Już wiadomo, kto będzie przewodniczył komisjom problemowym w nowej Radzie Gminy Wola Krzysztoporska.
Inauguracyjna sesja VII kadencji Rady Gminy Moszczenica
W poniedziałek odbyła się inauguracyjna sesja nowo wybranej Rady Gminy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat