Artykuły do tagu: Rada

Od poniedziałku spore utrudnienia na DK 1 i DK 91
29 maja rusza remont drogi krajowej nr 1 i 91 w rejonie węzła „Tuszyn” (DK1-91/A1). Prace będą polegały na wymianie nawierzchni i konstrukcji drogi na odcinku około 1,5 km.
Posterunek policji powraca do gminy Rozprza!
Już w przyszłym roku planowane jest otwarcie nowego posterunku policji w Rozprzy. W czasie ostatniej sesji Rady Gminy radni zdecydowali o przekazaniu na rzecz Skarbu Państwa działki pod nowy budynek posterunku policji. Aktualnie najbliższy posterunek znajduje się w Gorzkowicach i tam też przyjmują dzielnicowi przydzieleni do gminy Rozprza.
Od środy utrudnienia na A1
W najbliższą środę 17 maja rozpoczynają się prace związane z odtworzeniem oznakowania poziomego na autostradzie A1. Dotyczy to 16-kilometrowego odcinka tzw. starej autostrady między węzłami: Tuszyn i Piotrków Południe.
Nowe taryfy za wodę i ścieki. Będzie drożej?
Nie, ma być taniej. Cena za wodę nie zmieni się czwarty rok z rzędu, z kolei za odbiór ścieków zapłacimy minimalnie mniej - z taką propozycją wyszły Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja.
02.03.2017 07:49
Pstryczek w nos
Chodzi oczywiście o nos prezydenta miasta. Opozycja najpierw wylała wszystkie swoje żale, jednak po dwóch godzinach dyskusji większość radnych podniosło ręce za zmianami w budżecie miasta, bo właśnie po to zwołana została w środę nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa.
Nowa sieć szkół zatwierdzona. Radni PiS „wybuczeni” przez nauczycieli
Dwie ważne uchwały dotyczące nowej sieci szkół w mieście przegłosowała w środę Rada Miasta Piotrkowa. Łatwo nie było, bo opozycji nie podobały się rozwiązania zaproponowane w projektach uchwał. Na sali obrad byli nauczyciele i dyrektorzy szkół.
„Zaopatrzenie” też będzie płacić za parking? [AKTUALIZACJA]
Czekają nas kolejne zmiany w strefie płatnego parkowania w Piotrkowie. Zgodnie z uchwałą, która trafi pod obrady radnych, pojazdy „zaopatrzenia” będą płacić na postój w strefie, dotychczas obowiązywała je stawka zerowa.
Zmiany w oświacie coraz bliżej. Radni zatwierdzą nową sieć szkół?
31 marca – do tego dnia Rada Miasta Piotrkowa musi zakończyć dwustopniową procedurę przyjęcia i dostosowania sieci szkół publicznych do wymogów nowego systemu oświatowego.
Piotrków. Będą jednak dwie sesje nadzwyczajne?
O 18:00 pierwsza, o 19:00 druga. Burzliwe może być piątkowe popołudnie w budynku Urzędu Miasta, a szczególnie w sali obrad. Wówczas bowiem mają się odbyć dwie nadzwyczajne sesje RM. Z naszych informacji wynika, iż radni opozycyjni ustalili, że żaden z dwóch złożonych wniosków nie zostanie wycofany.
Marcin Gąsior odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa
Wieloletni dyrektor piotrkowskiego Muzeum Marcin Gąsior odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego przyznany mu przez Radę Miasta. W uroczystości, która odbyła się w środę uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, świata kultury i nauki.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc