Artykuły do tagu: Rada

Nowa sieć szkół zatwierdzona. Radni PiS „wybuczeni” przez nauczycieli
Dwie ważne uchwały dotyczące nowej sieci szkół w mieście przegłosowała w środę Rada Miasta Piotrkowa. Łatwo nie było, bo opozycji nie podobały się rozwiązania zaproponowane w projektach uchwał. Na sali obrad byli nauczyciele i dyrektorzy szkół.
„Zaopatrzenie” też będzie płacić za parking? [AKTUALIZACJA]
Czekają nas kolejne zmiany w strefie płatnego parkowania w Piotrkowie. Zgodnie z uchwałą, która trafi pod obrady radnych, pojazdy „zaopatrzenia” będą płacić na postój w strefie, dotychczas obowiązywała je stawka zerowa.
Zmiany w oświacie coraz bliżej. Radni zatwierdzą nową sieć szkół?
31 marca – do tego dnia Rada Miasta Piotrkowa musi zakończyć dwustopniową procedurę przyjęcia i dostosowania sieci szkół publicznych do wymogów nowego systemu oświatowego.
Piotrków. Będą jednak dwie sesje nadzwyczajne?
O 18:00 pierwsza, o 19:00 druga. Burzliwe może być piątkowe popołudnie w budynku Urzędu Miasta, a szczególnie w sali obrad. Wówczas bowiem mają się odbyć dwie nadzwyczajne sesje RM. Z naszych informacji wynika, iż radni opozycyjni ustalili, że żaden z dwóch złożonych wniosków nie zostanie wycofany.
Marcin Gąsior odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa
Wieloletni dyrektor piotrkowskiego Muzeum Marcin Gąsior odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego przyznany mu przez Radę Miasta. W uroczystości, która odbyła się w środę uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, świata kultury i nauki.
Opozycja nie może się porozumieć. Kolejny wniosek o sesję
Sześcioro radnych Prawa i Sprawiedliwości złożyło wniosek do przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie służby zdrowia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to już drugi wniosek w tej sprawie w ciągu ostatnich kilku dni. Poprzedni złożyli radni klubu Razem dla Ziemi Piotrkowskiej i radny… PiS.
Wkrótce sesja nadzwyczajna w Piotrkowie w sprawie służby zdrowia
Grupa sześciu radnych złożyła do przewodniczącego Rady Miasta w Piotrkowie wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Głównym tematem obrad ma być sytuacja służby zdrowia w Piotrkowie.
Przemysław Winiarski: to moja ostatnia kadencja
- Nie pokładam już wielkich nadziei w polityce i publicznie składam deklarację, że to jest moja ostatnia kadencja – powiedział Przemysław Winiarski w Radiu Strefa FM. Radny jest członkiem pro prezydenckiego klubu Razem dla Piotrkowa. Ostatnio jednak chciał, aby przedstawiać go jako osobę wspierającą prezydenta Krzysztofa Chojniaka, a nie członka RdP.
Osiedle Piastowskie zaprasza do Betlejem
W podróż do Betlejem zabierze swoich mieszkańców Rada Osiedla Piastowskie w Piotrkowie. Wyjazd zaplanowany jest na sobotę 7 stycznia.
Będzie sesja nadzwyczajna w sprawie mediateki?
Radni opozycji, konkretnie klubu PiS, chcą, by władze miasta ograniczyły koszty związane z budową nowej biblioteki miejskiej, zwanej przez niektórych mediateką. W tej sprawie planują zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc