Artykuły do tagu: Procesja

Boże Ciało w Piotrkowie. Na finał procesja z pochodniami
- Jezus nas kocha, dzięki niemu jesteśmy, mamy rodziny. Zaprośmy go dzisiaj, bo kolejna okazja dopiero za rok – mówił podczas kazania ks. Mariusz Jersak, rektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie. Po mszy św. ruszyła procesja z pochodniami, ostatnia tego dnia w trybunalskim grodzie.
100-lecie objawień fatimskich. Procesja w Piotrkowie
- „Odmawiajcie różaniec” - prosiła Maryja w czasie swoich objawień w Fatimie. Odpowiadając na to wezwanie, zapraszamy na piotrkowską procesję różańcową w sobotę 13 maja – zapraszają piotrkowscy Bernardyni.
Palmy poświęcone. Wielkanoc coraz bliżej
Dziś Palmowa Niedziela. Do Wielkanocy pozostało już tylko siedem dni. Ulicami Piotrkowa jak co roku przeszła barwna procesja upamiętniająca wjazd Chrystusa do Jerozolimy.
Pierwsza taka procesja w Piotrkowie
Ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszła procesja zorganizowana w ramach uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
W niedzielę i poniedziałek w Piotrkowie będą procesje
Piotrkowscy Bernardyni zapraszają do wzięcia udziału w uroczystościach Wniebowzięcia NMP. Świętowanie rozpocznie się w niedzielę.
Święto Bożego Ciała na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego [GALERIA]
Wierni Kościoła katolickiego obchodzą dziś Boże Ciało - ruchome święto wypadające 60 dni po Wielkanocy.
Kolejna procesja przeszła ulicami miasta. 1050-lecie Chrztu Polski w Piotrkowie
W sobotę konferencja i wizyta wicepremiera, a w niedzielę procesja, a wszystko w ramach obchodów jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.
Boże Ciało w Piotrkowie. Procesja z kościoła farnego [ZDJĘCIA]
Dziś Boże Ciało – ruchome święto wypadające 60 dni po Wielkanocy.

fot. as
Dzieci sypią kwiaty - Boże Ciało w Piotrkowie
Dziś Boże Ciało – ruchome święto wypadające 60 dni po Wielkanocy.
Uczcili wjazd Jezusa do Jerozolimy
Mieszkańcy Piotrkowa rozpoczęli Wielki Tydzień. W Niedzielę Palmową odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła ojców Bernardynów, którą piotrkowianie uczcili wjazd Jezusa do Jerozolimy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat