Artykuły do tagu: Pomoc

Każdy może pomóc Szansie
Ty też możesz pomóc w budowie nowej siedziby piotrkowskiego Centrum Rehabilitacyjnego-Edukacyjnego Szansa, 19 maja w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert charytatywny pod hasłem "Puk, puk - kto tam?", dochód z imprezy zostanie przeznaczony na budowę ośrodka.
Bogusławice: Mieszkania socjalne dla 11 rodzin
Jedenaście mieszkań socjalnych powstanie w zdegradowanych budynkach w Bogusławicach, kiedyś funkcjonował tam PGR. Jak podkreśla burmistrz Wolborza, nie byłoby to możliwe, gdyby nie dotacja z Urzędu Marszałkowskiego pozyskana przez urzędników. Wartość projektu to 1 milion 300 tysięcy złotych, natomiast dofinansowanie wyniesie 900 tys.
50 tys. zł od miasta dla powiatu
50 tysięcy zł przekaże miasto na rzecz powiatu piotrkowskiego. Pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla pediatrii, która wkrótce zostanie uruchomiona w szpitalu przy ul. Roosevelta.
Nie żyje Jan Kaźmierczak
W wieku 75 lat zmarł Jan Kaźmierczak, znany społecznik, krwiodawca i kronikarz gminy Moszczenica.
Staruszek odnaleziony dzięki psu
Policjanci, strażacy, leśniczy i rodzina przez całą noc szukali 90-letniego mieszkańca gminy Drzewica. Straszy mężczyzna wybrał się rowerem do lasu, do wieczora nie wrócił do domu, służby powiadomił zaniepokojony sąsiad.
Kurczowo trzymał się szyn kolejowych. Pomoc przyszła w ostatniej chwili
Wolborscy dzielnicowi uratowali mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Do zdarzenia doszło w okolicach torów kolejowych w pobliżu Michałowa.
Jeden procent dla kotów
W piotrkowskiej społeczności świadomość na temat opieki nad kotami bezdomnymi i wolno żyjącymi oraz potrzeby ich kastracji jest ciągle bardzo niska, choć stopniowo widać zmiany. Działacze piotrkowskiej pro kociej Fundacji „Miasto Kotów” upatrują w tym swój skromny udział.
Zbierali pieniądze na rehabilitację Michała
Mieszkańcy gminy Rozprza i okolic nie pozostawią nikogo w potrzebie. Przekonał się o tym Michał Krawczyk - strażak Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie, który po ciężkiej chorobie stracił obydwie nogi. Teraz czuje się już lepiej, ale potrzebna jest bardzo kosztowna rehabilitacja i specjalistyczne protezy z elektronicznym kolanem. Ich koszt to ok 260 tys. zł. Kwota taka jest poza zasięgiem rodziny Michała.
Korupcja w ośrodku pomocy społecznej
Policja wykryła proceder przyjmowania łapówek przez pracownicę opieki społecznej. Śledczy przedstawili nieuczciwej urzędniczce 11 zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Pierwsza akcja odbędzie się 4 marca (z okazji Dnia Kobiet). Chętni do oddania krwi mogą zgłaszać się do Punktu Pobrań RCKiK w Piotrkowie przy ul. Słowackiego 74 w godz. 9.00 – 13.00.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc