Artykuły do tagu: Polska

Antoni Ptak kolejny raz na liście najbogatszych
Antoni Ptak uplasował się na 16. miejscu listy najbogatszych Polaków opracowywanej co roku przez magazyn „Forbes”. W porównaniu z rokiem 2017 Ptak spadł w rankingu o dwa oczka.
Waloryzacja emerytur i rent 2018. Wzrost o... 2,98%
Od 1 marca świadczenia wypłacane prze ZUS wzrosną o prawie 3%. Zakład Ubezpieczeń Społecznych waloryzację przeprowadza z urzędu, nie trzeba o jej przeprowadzenie składać wniosku. Każdy świadczeniobiorca po przeprowadzeniu waloryzacji, otrzyma stosowną decyzję z informacją o nowej wysokości świadczenia.
Nie ma Tłustego Czwartku bez pączków
Z toffi, czekoladą, marmoladą, serem, a może ze słoniną, boczkiem i mięsem? Pączki to tradycyjny przysmak na Tłusty Czwartek, ale zwyczaj jedzenia ich ze słodkim nadzieniem pojawił się w Polsce dopiero w XVI wieku.
Jak walczyć z „polskimi obozami śmierci”?
Jeśli ktoś do ubiegłego tygodnia nie słyszał o sformułowaniu „polskie obozy śmierci”, to w ostatnich dniach usłyszał na pewno. Głównie za sprawą nowelizacji ustawy o IPN. Ewentualnie w radiowym Maglu.
02.02.2018 06:47
Jak rozliczać bitcoiny?
Bitcoin - najpopularniejsza kryptowaluta świata. Mimo że wirtualna, to jednak trzeba się z niej rozliczać w realu. Jak?
Czy polscy socjaliści to komuniści?
Wrzucanie do jednego worka w dzisiejszych czasach socjalizmu i komunizmu jest błędne. Społeczeństwo polskie jest zmanipulowane tymi pojęciami, bowiem stawia się znak równości między tymi dwoma różnymi prądami dziejowymi w ruchu robotniczym, niemożliwymi do pogodzenia z sobą.
Pamiętaj o babci i dziadku!
21 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień Babci. Tego dnia wnuki obdarowują i składają życzenia swoim babciom. Dzień Babci w Polsce obchodzimy od ponad 50 lat, a rozpropagować miał go tygodnik „Kobieta i Życie”, za jego przykładem poszedł „Express Poznański”, a także „Express Wieczorny”. 22 stycznia będziemy z kolei obdarowywać naszych dziadków.
Więzienie za przekręcanie
Pięć lat więzienia - tyle będzie grozić kierowcy zlecającemu przekręcenie licznika w samochodzie. Mechanikowi, który podejmie się wykonania tej czynności też. To nowy pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości.
Poseł PiS nie ufa Owsiakowi
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę zagra po raz 26. Obok głosów entuzjastów słychać też opinie sceptycznie nastawionych do całej idei Jurka Owsiaka.
Wiemy, kto wygra jesienne wybory samorządowe
PiS utrzyma w 2018 roku sondażową przewagę nad opozycją. Tą ostatnią będą targać poważne wewnętrzne spory. Partia rządząca wygra też wybory samorządowe. Skąd to wiemy? Od jasnowidza.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat