Artykuły do tagu: Piotrkow

Młodzi piłkarze zagrali z Orkiestrą
W Piotrkowie odbył się w niedzielę piłkarski turniej z okazji 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzięło w nim udział osiem zespołów, zwyciężył UKS Piotrcovia, drugie miejsce zajął GUKS Gorzkowice, a trzecie RAP Radomsko.
Ferie zimowe z piotrkowskim MOK-iem
Dzieci w wieku od 7 do 15 lat tegoroczne ferie zimowe mogą spędzić wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piotrkowie.
Dlaczego smog tak bardzo szkodzi dzieciom, osobom starszym i kobietom w ciąży?
Seniorzy, dzieci i kobiety w ciąży są wyjątkowo narażeni na szkodliwe działanie smogu. Wzrost ciśnienia tętniczego krwi, wystąpienie niedokrwiennego udaru mózgu, zawał mięśnia sercowego, obturacyjne zapalenie oskrzeli, astma czy uszkodzenie płodu to tylko niektóre ze szkód zdrowotnych, jakie w organizmie człowieka wywołują substancje toksyczne, które zawiera zanieczyszczone powietrze. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem jest przyrównywane do wypalenia od 5 do 6 papierosów dziennie.
Patriotyczny występ zainicjował wyjątkowy jubileusz
To był pierwszy tak duży piotrkowski akcent, dotyczący 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W niedzielę w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści przede wszystkim śpiewali pieśni patriotyczne.
Finał WOŚP w Piotrkowie: już zebrano ponad 100 tys. zł
W tym roku w Piotrkowie były dwa sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jeden w galerii Focus Mall, a drugi w C.H. Echo, punktualnie o godzinie 20.00 w tym drugim miejscu rozpoczęło się odliczanie, po którym wystrzelono symboliczne światełko do nieba, następnie wystąpiła gwiazda wieczoru - Cleo.
WOŚP: Policzyli się z cukrzycą na Wierzejach
W tym roku II impreza pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, zorganizowana w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbyła się na osiedlu Wierzeje, ale to niejedyna zmiana, ponieważ po raz pierwszy w tym happeningu mogli wziąć udział nie tylko biegacze, ale także rowerzyści i miłośnicy nordic walking.
26. finał WOŚP w galerii Focus Mall i przed CH Echo
Jedna z dwóch głównych scen piotrkowskiej odsłony 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się w galerii Focus Mall, tuż po 10.00 rozpoczęły się tam koncerty i licytacje. Te najważniejsze dopiero przed nami.
Piotrkowski MOTO WOŚP tym razem w innymi miejscu
W Piotrkowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozpoczęła swój 26. koncert w kilku miejscach jednocześnie, jednym z nich był parking przy ulicy Antona Haeringa, gdzie zorganizowano tzw. MOTO WOŚP.
Piotrkowianin przegrał z Holendrami
Niebawem szczypiorniści Piotrkowianina wznowią ligowe rozgrywki, tymczasem w piątek rozegrali kolejny sparing, tym razem ich przeciwnikiem była piąta drużyna holenderskiej Ekstraklasy – HV Kras Volendam. Ostatecznie goście minimalnie wygrali to spotkania 29:28 (16:11).
Piotrków: w rozwój turystyki nie warto inwestować?
Czy Piotrków na pewno chce być miastem turystycznym, o czym tak często mówią urzędnicy? Gmina Uniejów dostanie 32 miliony złotych, a tomaszowskie samorządy wywalczyły kilkanaście milionów złotych - to tylko niektóre z samorządów, które otrzymają pieniądze na realizację inwestycji w ramach projektu Rozwój gospodarki turystycznej, na który Urząd Marszałkowski przeznaczy ponad 147 milionów złotych. Dzięki tym funduszom powstaną nowe baseny, hotele, obiekty sportowo-rekreacyjne i parki rozrywki, ale nie w Piotrkowie, który do programu w ogóle nie aplikował. Dlaczego?

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc