Artykuły do tagu: Piotrkow

Od dzisiaj drożeją bilety za przejazd piotrkowską komunikacją miejską. Za bilet normalny pasażer zapłaci o 30 gr więcej, czyli 2 złote. Ulgowy kosztuje złotówkę.
Pracownicy Fabryki Maszyn Górniczych Pioma spotkali się wczoraj z właścicielem grupy Famur. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Strefa Fm Jacek Domogała poinformował załogę o tym, że prawdopodobnie od 1-ego września co najmniej 130-stu pracowników straci posady. Wypowiedzenia otrzymają głównie pracownicy umysłowi.
Samorząd Piotrkowa, który w granicach miasta jest zarządcą DK nr 12, naruszył rozporządzenie w sprawie zarządzania ruchem na drogach i spowodował jego zakłócenia - stwierdził w odpowiedzi na interpelację posła Artura Ostrowskiego wiceminister infrastruktury Zbigniew Rapciak.
Zmiany personalne na stanowiskach dyrektorów piotrkowskich szkół. Od września w kilku placówkach oświatowych na terenie Piotrkowa zmienią się dyrektorzy.
Wytapiają tłuszcz, zatruwają powietrze
Niewyobrażalny smród rozchodzący się po całej okolicy – to uciążliwość, z którą muszą borykać się nie tylko mieszkańcy osiedla Wronia. Z takimi samymi problemami męczą się mieszkańcy ul. Twardosławickiej w Piotrkowie. Pobliska firma zajmująca się wytopem tłuszczów wieprzowych zatruwa powietrze w najbliższej okolicy. – Wieczorami i w nocy nie można nawet otworzyć okna, taki jest smród. A trudno spać przy zamkniętych oknach latem. Nie da się mieszkać w takich warunkach. Sytuacja ta trwa od ok. roku. Nikt nie wie, co to jest za firma. Nie ma tam żadnej tablicy ani szyldu – protestują mieszkańcy.
O 14.00 rozpoczęło się spotkanie informacyjne zarządu FMG Pioma z pracownikami.
Kryta pływalnia: Nie ma zagrożenia katastrofą
Znane są pierwsze, nieoficjalne wnioski ekspertyzy niecki, którą na zlecenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wykonała wrocławska firma Euro Projekt.
Przechodnie i turyści, którzy zawitają w rejon Rynku Trybunalskiego, muszą uzbroić się w cierpliwość. Wprawdzie zakończono większość prac wodno-kanalizacyjnych, które wiązały się z koniecznością rozkopywania ulic, ale po odkopaniu chodników okazało się, że konieczna jest wymiana gruntu nad kablami.
Więcej ofiar śmiertelnych na drogach
118 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 21 osób, a 169 osób doznało obrażeń ciała - tak przedstawia się bilans pierwszego półrocza 2008 roku na drogach powiatu piotrkowskiego.
Zapraszamy do udziału w imprezach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury podczas wakacji w ramach akcji „WYCIAGAMY DZIECI Z BRAMY - BAW SIĘ LATEM”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat