Artykuły do tagu: PilkaNozna

Obydwa piotrkowskie zespoły rozegrały w weekend mecze na wyjeździe, PKS Polonia Piotrków Trybunalski pokonał w Kamieńsku tamtejszy Świt 2:0 (1:0), natomiast UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski zremisował 1:1 (0:0) z Tęczą Janków. Za kilka dni zarówno jeden, jak i drugi piotrkowski zespół zmierzy się z wiceliderami swoich klas rozgrywkowych.
Oldboye z Woli Krzysztoporskiej mistrzami gminy
Mistrzostwa Gminy Wola Krzysztoporska w Piłce Nożnej Drużyn 6-osobowych o puchar wójta gminy Romana Drozdka rozegrane zostały w niedzielę (13 maja) na orliku przy Szkole Podstawowej w Bujnach.
Piotrków zrezygnował z organizacji finału Pucharu Polski
Chodzi o najważniejszą konfrontację na szczeblu wojewódzkim. Ta decyzja została podyktowana złym stanem murawy na Stadionie Miejskim Concordia. ŁZPN otrzymał w tej sprawie pismo od OZPN-u i wytypował już dwa miasta, które mogą zastąpić Piotrków w roli gospodarza tego spotkania.
Piotrków nie będzie gościł finalistów Pucharu Polski
Powodem zmiany gospodarza tegorocznego finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim jest zły stan murawy na Stadionie Miejskim Concordia. OZPN wystosował w tej sprawie pismo do ŁZPN-u, a ten wyznaczył już nowe potencjalne miejsca rozegrania tego spotkania.
Polsko-ukraiński turniej z okazji wyjątkowej rocznicy
Osiem polskich i ukraińskich drużyn rywalizowało podczas Międzynarodowego Turnieju w Piłkę Nożną, zorganizowanego w Piotrkowie Trybunalskim przez przedstawicieli Fundacji „Niedaleko” z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorzy przypomnieli, że to właśnie w trybunalskim grodzie stacjonowały walczące o niepodległość Legiony Polskie złożone m.in. z Polaków i Ukraińców, a niektórzy żołnierze stworzyli drużynę legionową, która później przekształciła się w słynną Legię Warszawa.
13.05.2018 10:52
Po ostatniej porażce z zespołem WOY Bukowiec Opoczyński, zawodnicy UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski chcieli się zrehabilitować i w sobotę zrobili to z nawiązką, pokonali Atom Januszewice 3:0 (0:0), utrzymując szanse na zajęcie pierwszego miejsca w I grupie piotrkowskiej klasy B.
Nawet bramkarz strzelił gola
Gdyby ten mecz trwał jeszcze dziesięć minut lub gdyby poloniści wykorzystali wszystkie stworzone okazje, prawdopodobnie każdy zawodnik piotrkowskiego zespołu strzeliłby gola w sobotnim meczu z Kawalerią Tomaszów Mazowiecki. To spotkanie zakończyło się rekordowym zwycięstwem piotrkowian, którzy pokonali swoich rywali aż 9:0 (3:0).
...ale piotrkowscy zawodnicy nie wykorzystali potknięć swoich najgroźniejszych rywali i podobnie jak MGKS II Drzewica i IKS Inowłódz, przegrali swój ostatni mecz z WOY Bukowiec Opoczyński 0:2 (0:2). W następnym meczu piotrkowski zespół zagra u siebie z Atomem Januszewice. Spotkanie odbędzie się 12 maja, początek o godz. 17.30.
Widzew Łódź zwyciężył w Piotrkowie
Młodzi piłkarze Widzewa Łódź wygrali IX turniej Piotrcovia Cup, który odbył się 3 maja na Stadionie Miejskim „Concordia” w Piotrkowie Trybunalskim. W finałowym spotkaniu łódzka drużyna wygrała po rzutach karnych z gospodarzem turnieju UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Trzecie miejsce zajęła Skra Częstochowa.
Polska faworytem MŚ 2018? Zaskakujące prognozy zagranicznych mediów
Zaledwie kilka tygodni pozostało do rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Każde zaangażowane państwo bardzo emocjonalnie podchodzi do wszelkich informacji dotyczących szans swojej reprezentacji podczas mundialowych zmagań. Swoich faworytów do zwycięstwa typują nie tylko kibice oraz bukmacherzy, ale również różne zagraniczne media. Pośród wielu tego typu prognoz, na szczególną uwagę zasługują oczywiście te dotyczące reprezentacji Polski. Możliwości zespołu prowadzonego przez trenera Adama Nawałkę zostały docenione przez dziennikarzy z Argentyny, którzy zestawili biało-czerwonych razem z Niemcami, Brazylią czy Hiszpanią.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat