Artykuły do tagu: Pilica

Stan ostrzegawczy na Pilicy przekroczony [AKTUALIZACJA]
Podniósł się poziom wody w Pilicy - przekroczono już stan ostrzegawczy, czyli 230 centymetrów.
Budujemy mosty dla pana ...
Wicepremier Mateusz Morawiecki podczas sobotniego kongresu PiS zapowiedział budowę 10 ważnych mostów na kilku polskich rzekach. Niestety nie wymienił Pilicy. A taka inwestycja na wysokości Łęgu Ręczyńskiego na pewno by się przydała.
Prawie 200 kajakarzy spłynie Pilicą
W ramach „NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ” jak co roku organizowany jest spływ kajakowy z pochodniami. W tym roku po raz pierwszy w historii w spływie popłynie prawie 200 kajakarzy w prawie stu kajakach. A to wszystko w piątek 23 czerwca.
Sprzątanie Pilicy.
Ruszyła piąta edycja akcji "Czysta i bezpieczna Pilica od źródeł do ujścia". Kilkadziesiąt osób - w tym uczniowie, nauczyciele i członkowie kilku różnych stowarzyszeń - sprząta brzegi i koryto rzeki na terenie gminy Sulejów. Podczas sprzątania uczestnicy akcji natrafili na kilka niezwykłych obiektów - zabawki, płyty paździerzowe, słoiki z marynowanymi grzybkami czy... telewizor. Pomimo tego nie trudno oprzeć się wrażeniu, że Pilica jest coraz czystsza, a pracy przy sprzątaniu jest - na szczęście - coraz mniej.
W gminie Sulejów znowu będą sprzątać rzekę
Wzorem lat ubiegłych KS Amber organizuje 21 kwietnia na całej długości Pilicy akcję sprzątania pod nazwą "Czysta i bezpieczna Pilica od źródeł do ujścia 2017". Odbędzie się ona po raz piąty.
Nic nie złowili, ale staną przed sądem
Nielegalne poławianie ryb w obrębie ochronnym - taki zarzut grozi dwóm mieszkańcom Tomaszowa, którzy zostali zatrzymani podczas łowienia ryb w okolicy jazu na Pilicy.
22.01.2017 13:17
Morsy są szalone!
To nic, że temperatura oscyluje w okolicach zera, gdyby było minus 20 też nic by ich nie powstrzymało. Morsy z całego regionu zjechały w niedzielę do Sulejowa, by biegać i kąpać się w Pilicy. W samych majtkach.
Stała na moście i krzyczała, że się zabije
Policjanci z Sulejowa uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo. Desperatka próbowała skoczyć z mostu na rzece Pilicy. Pomoc mundurowych przyszła w samą porę.
Jak zrewitalizują centrum Sulejowa?
Trwają przygotowania do rewitalizacji centrum Sulejowa. Władze miasta chcą odnowienia Placu Straży w ten sposób, aby naturalnie przyciągał mieszkańców oraz turystów do sklepów, kawiarni, na wydarzenia okolicznościowe. Zrewitalizowany obszar będzie pełnił funkcje usługowe i wypoczynkowe, ma stać się przestrzenią działań artystycznych i alternatywą do spędzania czasu wolnego.
Najpierw bieg, potem kąpiel w lodowatej Pilicy
Do Sulejowa przyjechały morsy z 36 miejscowości. Do biegu zgłosiło się 18 klubów, a do wody weszło 158 osób. W niedzielę odbył się I Bieg Morsa oraz Wielkie Morsowanie.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc