Artykuły do tagu: Pilica

Budujemy mosty dla pana ...
Wicepremier Mateusz Morawiecki podczas sobotniego kongresu PiS zapowiedział budowę 10 ważnych mostów na kilku polskich rzekach. Niestety nie wymienił Pilicy. A taka inwestycja na wysokości Łęgu Ręczyńskiego na pewno by się przydała.
Prawie 200 kajakarzy spłynie Pilicą
W ramach „NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ” jak co roku organizowany jest spływ kajakowy z pochodniami. W tym roku po raz pierwszy w historii w spływie popłynie prawie 200 kajakarzy w prawie stu kajakach. A to wszystko w piątek 23 czerwca.
Sprzątanie Pilicy.
Ruszyła piąta edycja akcji "Czysta i bezpieczna Pilica od źródeł do ujścia". Kilkadziesiąt osób - w tym uczniowie, nauczyciele i członkowie kilku różnych stowarzyszeń - sprząta brzegi i koryto rzeki na terenie gminy Sulejów. Podczas sprzątania uczestnicy akcji natrafili na kilka niezwykłych obiektów - zabawki, płyty paździerzowe, słoiki z marynowanymi grzybkami czy... telewizor. Pomimo tego nie trudno oprzeć się wrażeniu, że Pilica jest coraz czystsza, a pracy przy sprzątaniu jest - na szczęście - coraz mniej.
W gminie Sulejów znowu będą sprzątać rzekę
Wzorem lat ubiegłych KS Amber organizuje 21 kwietnia na całej długości Pilicy akcję sprzątania pod nazwą "Czysta i bezpieczna Pilica od źródeł do ujścia 2017". Odbędzie się ona po raz piąty.
Nic nie złowili, ale staną przed sądem
Nielegalne poławianie ryb w obrębie ochronnym - taki zarzut grozi dwóm mieszkańcom Tomaszowa, którzy zostali zatrzymani podczas łowienia ryb w okolicy jazu na Pilicy.
22.01.2017 13:17
Morsy są szalone!
To nic, że temperatura oscyluje w okolicach zera, gdyby było minus 20 też nic by ich nie powstrzymało. Morsy z całego regionu zjechały w niedzielę do Sulejowa, by biegać i kąpać się w Pilicy. W samych majtkach.
Stała na moście i krzyczała, że się zabije
Policjanci z Sulejowa uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo. Desperatka próbowała skoczyć z mostu na rzece Pilicy. Pomoc mundurowych przyszła w samą porę.
Jak zrewitalizują centrum Sulejowa?
Trwają przygotowania do rewitalizacji centrum Sulejowa. Władze miasta chcą odnowienia Placu Straży w ten sposób, aby naturalnie przyciągał mieszkańców oraz turystów do sklepów, kawiarni, na wydarzenia okolicznościowe. Zrewitalizowany obszar będzie pełnił funkcje usługowe i wypoczynkowe, ma stać się przestrzenią działań artystycznych i alternatywą do spędzania czasu wolnego.
Najpierw bieg, potem kąpiel w lodowatej Pilicy
Do Sulejowa przyjechały morsy z 36 miejscowości. Do biegu zgłosiło się 18 klubów, a do wody weszło 158 osób. W niedzielę odbył się I Bieg Morsa oraz Wielkie Morsowanie.
Co z pogłębianiem Pilicy?
Czy zmiana rządu spowoduje opóźnienie inwestycji pogłębiania Pilicy? - Czekamy już tylko na pieniądze - mówi burmistrz Sulejowa.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc