Artykuły do tagu: Pilecki

III Marsz Rotmistrza Pileckiego. ZSP nr 1 zaprasza
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie zaprasza do udziału w III Marszu Rotmistrza - 25 maja, początek o godz. 14.30.
Piotrkowski Marsz Pileckiego
- Chcemy pielęgnować pamięć o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, bo zasłużył się dla kraju i jest bohaterem - mówili nam ci, którzy wzięli udział w Piotrkowskim Marszu Pileckiego. Łącznie na Rynku Trybunalskim - gdzie marsz się rozpoczął - pojawiło się około tysiąca piotrkowian.
Konkurs wiedzy o  rotmistrzu Pileckim rozstrzygnięty
Znamy już zwycięzców siódmej edycji konkursu historycznego "Gloria Victis! Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego". W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie pojawili się uczniowie z placówek z całego województwa łódzkiego. Pierwszy z etapów konkursu odbył się 1 marca i sprawdził wiedzę uczestników z zakresu historii Polski pod okupacją, drugi – dzisiejszy – dotyczył już tylko sylwetki rotmistrza.
Szkoła zaprasza na Marsz Pileckiego
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Piotrkowie zaprasza na Piotrkowski Marsz Pileckiego, który odbędzie się 25 maja.
Pamiętają o rotmistrzu Pileckim
W środę ulicami Piotrkowa przeszedł Marsz Rotmistrza Pileckiego.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim, wraz z współorganizatorami, zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu piotrkowskiego do wzięcia udziału w szóstej edycji Konkursu Historycznego „Gloria Victis!!! Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego”.
Rotmistrz Pilecki patronem ZSP nr 1
Uroczystą mszą świętą w kościele akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie rozpoczęła się uroczystość nadania imienia rtm. Witolda Pileckiego Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
Finał wojewódzkiego konkursu w ZSP 1
W poniedziałek (25 maja) obchodziliśmy 67. rocznicę rozstrzelania rotmistrza Witolda Pileckiego. W związku z tym w ZSP nr 1 w Piotrkowie odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu „Gloria Victis! Życie i działalność Rotmistrza Witolda Pileckiego".
W Piotrkowie zagrają dla rotmistrza Witolda Pileckiego
W poniedziałek (25 maja) obchodzimy 67. rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pilckiego. Z tej okazji w Piotrkowie zorganizowany zostanie Dzień Rotmistrza Witolda Pileckiego.
Zagrają w hołdzie dla płk. Witolda Pileckiego
Już 9 maja o godz. 19.00 w Kościele Św. Jakuba (Fara) odbędzie się koncert "Niezłomni. Podziemna Armia Powraca – Gramy dla Witolda Pileckiego". Utwory wykonają: Jerzy Zelnik, Paweł Piekarczyk i Leszek Czajkowski.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat