Artykuły do tagu: PZOZ

Miasto nie zgadza się ze starostą
- Dla Urzędu Miasta stanowisko starosty Stanisława Cubały jest, delikatnie mówiąc, niezrozumiałe - tak władze Piotrkowa odnoszą się do wypowiedzi starosty w sprawie zabezpieczenia opieki medycznej.
Piotrkowianie nie skorzystają z powiatowych przychodni?
Wkrótce może okazać się, że mieszkańcy Piotrkowa nie będą mogli korzystać z przychodni zarządzanych przez powiat piotrkowski. Tak wynika z wypowiedzi starosty Stanisława Cubały podczas środowej sesji Rady Powiatu.
Radna Rady Miasta będzie szukać pieniędzy dla placówki starostwa
Krystyna Czechowska, piotrkowska radna od 8 stycznia pracuje w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Roosevelta w Piotrkowie Trybunalskim. Do jej obowiązków należy m.in. pozyskiwanie dodatkowych pieniędzy dla placówki.
5 mln na inwestycje w regionie
Dodatkowe 5 milionów złotych z budżetu państwa ma trafić do regionu piotrkowskiego (okręg nr 10) w 2018 roku. Środki te zostaną przeznaczone na doposażenie szpitali, prace konserwatorsko – remontowe w kościołach i zakup sprzętu dla OSP. Poinformowali o tym w niedzielę podczas briefingu prasowego posłowie PiS, w tym Antoni Macierewicz, prezes okręgu.
02.01.2018 10:16
Nowa mieszkanka powiatu
Lenka Kowalczyk z Przygłowa to pierwsza mieszkanka powiatu piotrkowskiego, która przyszła na świat w 2018 roku. Dziewczynka jest zdrowa, poród przebiegł bez powikłań. We wtorek szczęśliwi rodzice odebrali gratulacje od starosty, Stanisława Cubały.
P. Wojtysiak: „Nie nazywałbym tego konfliktem”
„Nie nazywałbym tego konfliktem” – tak Piotr Wojtysiak, wicestarosta piotrkowski ocenił trwającą debatę (wymianę pism i oświadczeń) między miastem, a powiatem w sprawie szpitala przy ul. Roosevelta.
Prezydent odwiedził w szpitalu chore dzieci
Prezydent Piotrkowa wręczył chorym dzieciom, a także personelowi medycznemu, upominki. Krzysztof Chojniak odwiedził w piątek oddział pediatryczny Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy Roosevelta.
W poniedziałek ponownie otworzą zawieszoną internę
Działalność Oddziału Wewnętrznego w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim zawieszono we wrześniu, gdyż lekarze odeszli z pracy. W październiku otwarto go na kilka dni, po czym ponownie został zamknięty, tym razem z powodu złych warunków sanitarnych. Od poniedziałku, 18 grudnia pacjenci znów będą mogli korzystać z pomocy pracujących tam lekarzy.
Budynek przy Dmowskiego 47. Miasto odpowiada
W środę dyrekcja Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie opublikowała oświadczenie w sprawie budynku przy Dmowskiego 47, gdzie mieściła się przychodnia nr 5. W tekście znalazło się sformułowanie o „kłamliwych doniesieniach” ze strony piotrkowskiego magistratu. W czwartek otrzymaliśmy odpowiedź Urzędu Miasta.
Część dalsza sporu na linii powiat – miasto
Kłamliwymi doniesieniami dyrekcja Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie nazwała niedawne wypowiedzi przedstawicieli magistratu w sprawie przychodni przy Dmowskiego 47. Na stronie PZOZ w środę 22 listopada pojawiło się oświadczenie dyrektor placówki. Urząd Miasta w Piotrkowie na razie nie zareagował.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat