Artykuły do tagu: Oszustwo

Podały się za pracownice spółdzielni, okradły staruszkę
Podawały się za pracownice spółdzielni mieszkaniowej, weszły do mieszkania staruszki, jedna zagadywała pokrzywdzoną, druga okradała mieszkanie. Razem z kobietami zniknęły oszczędności. 28- i 41-latka są już w rękach policji.
41-letnia piotrkowianka oszukała firmę ubezpieczeniową
Oszukała towarzystwo ubezpieczeniowe na blisko 4 tysiące złotych. Pobierana od klientów gotówka, zamiast trafić na konto firmy, powiększała jej prywatny rachunek. Policjanci zatrzymali 41-letnią agentkę ubezpieczeniową.
Podawała się za pracownicę socjalną. Ukradła pieniądze
Do mieszkania 79-latki przyszła kobieta, która podała się za pracownika opieki społecznej. Wykorzystując nieuwagę starszej pani, ukradła jej 2200 zł. Do zdarzenia doszło w miejscowości Dzielna w powiecie opoczyńskim.
Podszywali się pod pracowników spółdzielni. Okradli staruszkę
Dwie osoby podające się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej podstępem, pod pozorem kontroli zapchanych zlewów, weszli do mieszkania 81-letniej bełchatowianki. Ukradli pokrzywdzonej złotą biżuterię i uciekli.
Zamówił telefon. W paczce znalazł... żółty ser
Na wstępie dementujemy - nie, to nie żart, a poważna przestroga bełchatowskich policjantów przed nieuczciwymi sprzedawcami na portalach aukcyjnych. Bo właśnie, zamiast upatrzonego telefonu komórkowego, do 29-letniego mieszkańca miasta trafiła przesyłka... z żółtym serem w środku.
Zaciągała kredyty na cudze konto
Policjanci z tomaszowskiej komendy zatrzymali 32-letnią oszustkę. Kobieta jest podejrzana o wyłudzenie 335 tysięcy złotych kredytów na dane innych osób. Wstępnie usłyszała 8 zarzutów. 7 września została tymczasowo aresztowana. Razem z nią wpadły jeszcze dwie inne osoby.
Uwaga! Znów próbują metody
Piotrkowscy policjanci otrzymali dziś kilka zgłoszeń o próbie oszustwa metodą "na wnuczka". Zachowajcie czujność i weryfikujcie takie informacje!
Czujna pracownica banku udaremniła próbę oszustwa
Próbował wykorzystać naiwność starszej mieszkanki i wyłudzić od niej pieniądze metodą "na policjanta" . Teraz sam znalazł się na celowniku policji - funkcjonariusze tomaszowskiej policji, dzięki czujności pracownicy banku, zapobiegli przestępczej praktyce oszusta.
Podszywała się pod policjanta
Za podszywanie się pod policjanta, kradzież oraz niekorzystne rozporządzanie cudzym mieniem odpowie 43-letnia mieszkanka gm. Drzewica zatrzymana przez policję z Opoczna.
Fałszowali recepty, by kupować psychotropy
Policjanci z Opoczna zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o podrabianie recept lekarskich. Fałszywe recepty przedkładali w aptekach i kupowali różne leki, najczęściej o działaniu psychotropowym.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc