Artykuły do tagu: Oswiata

Czy poseł uratuje Gimnazjum nr 1?
Gimnazjum nr 1 ma zostać wchłonięte przez TPS (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1). Nauczyciele i dyrekcja szkoły z ul. Żwirki podnieśli larum – chcą, by w budynku szkoły powołano (czy raczej przywrócono) Szkołę Podstawową nr 18. Na ratunek wezwali posła PiS Grzegorza Wojciechowskiego.
Trzecie spotkanie w sprawie sieci szkół w Piotrkowie. Co stanie się z Gimnazjum nr 1?
W poniedziałek rano odbyło się kolejne, trzecie już, spotkanie zespołu do spraw zmian w oświacie. Chwilami dyskusja, zwłaszcza jeśli chodzi o dyrektorów szkół, była burzliwa.
Tak będziemy wygaszać gimnazja w Piotrkowie?
Spotkali się już dwa razy, by rozmawiać o tym, jak w miarę bezboleśnie wygasić gimnazja w mieście. Do jakich wniosków doszli?
Oni będą zastanawiać się, jak wygasić piotrkowskie gimnazja
Prezydent Piotrkowa powołał zespół, który będzie pracował nad wprowadzeniem w życie zmian w oświacie – chodzi oczywiście o wygaszanie gimnazjów.
Prezydent Piotrkowa o likwidacji gimnazjów
Gimnazja zostaną zlikwidowane – to już fakt. W Piotrkowie mamy 5 takich placówek. O tym, jak będzie przebiegał proces ich wygaszania rozmawiamy z prezydentem miasta Krzysztofem Chojniakiem.
PSL też broni gimnazjów
Pozostajemy przy sprawach związanych z reformą edukacji. Polskie Stronnictwo Ludowe protestuje przeciwko projektowi likwidacji gimnazjów. Dlaczego? Tłumaczył to na antenie radia przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.
22.11.2016 08:09
„Deforma” oświaty?
Sześć autokarów z nauczycielami i działaczami Związku Nauczycielstwa Polskiego z Piotrkowa pojechało do Warszawy na protest przeciwko likwidacji gimnazjów. Wśród nich był były poseł SLD Artur Ostrowski.
Co z budynkami po gimnazjach ?
W przyszłym roku szkolnym prawie na pewno czekają nas zmiany w edukacji. Wygaszane będą gimnazja. W Piotrkowie jest ich pięć, co zatem stanie się z budynkami po tych szkołach?
30 tysięcy na granty oświatowe
30 tysięcy złotych rozdysponował Zarząd Powiatu Bełchatowskiego na granty oświatowe, czyli realizację ponadstandardowych działań w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat bełchatowski.
Nie będą mieli kogo uczyć. Ilu nauczycieli w Piotrkowie straci pracę?
Kto pójdzie do szkoły 1 września 2016 roku? Takie pytanie zadają sobie samorządy, bo sześciolatki nie będą musiały rozpoczynać jeszcze edukacji, a siedmiolatki będą przecież w II klasie. Kogo w takim razie będą uczyć nauczyciele?

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc