Artykuły do tagu: Olimpiada

Karolina z „Budowlanki” przeciera szlaki
Karolina Mirż - uczennica III klasy Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie zakwalifikowała się do Finału Centralnego XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Ostatni trening naszej olimpijki w rodzinnym mieście
W tomaszowskiej Arenie Lodowej w środę odbył się ostatni trening Karoliny Bosiek - jedynej reprezentantki naszego regionu - przed wyjazdem na Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu. Niedługo po nim rozpoczął się briefing prasowy z udziałem zawodniczki, trenera Wiesława Kmiecika, byłego tomaszowskiego łyżwiarza Jaromira Radke oraz prezydenta Tomaszowa Marcina Witko.
Czworo uczniów „Chrobrego” w finale LXVIII Olimpiady Matematycznej
Do finału LXVIII Olimpiady Matematycznej zakwalifikowało się jest pięcioro uczniów z województwa łódzkiego, w tym czworo z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie.
Trzymamy kciuki za piotrkowskich uczniów
Co roku powiększa się rodzina szkół ponadgimnazjalnych związanych z projektem „Lekcje z ZUS”. W tym roku szkolnym kolejne piotrkowskie szkoły przystępują do Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.
Powalczą o zwolnienie z teorii
"Zwolnieni z teorii" to ogólnopolska akcja, której celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej. Choć zapisy do następnej edycji ruszają dopiero we wrześniu, to czwórka młodych uczniów - wśród których jest piotrkowianka - już teraz ruszyła z projektem, za sprawą którego chciałaby promować czytelnictwo.
Rio. Srebrny medal podopiecznego Szymona Koguta
Mark Madsen, podopieczny piotrkowianina Szymona Koguta zdobył srebrny medal w kategorii 75 kg w zapasach w stylu klasycznym podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Były zapaśnik AKS Piotrków jest od wielu lat trenerem reprezentacji Danii.
Wachowicz ostro o olimpijczykach
Gościem programu "O tym się mówi" na antenie Strefy FM był olimpijczyk z Monachium z 1972 roku, piotrkowianin Włodzimierz Wachowicz. Nie szczędził on słów krytyki trenerowi reprezentacji Polski w piłce ręcznej Tałantowi Dujszebajewowi po przegranym 32:34 meczu z Brazylią. I nie tylko jemu...
Medale piotrkowian na Olimpiadzie
Zarówno zapaśniczki, jak i zapaśnicy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego wrócili z finałów XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z medalami. Chłopcy rywalizowali w Lubawie, a dziewczęta w Olsztynie.
W
W I Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie rozgrywał się w sobotę II Etap Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej.
Olimpiada Zdrowego Stylu Życia PCK
W piątek w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie (al. 3 Maja) odbył się finał etapu rejonowego 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta oraz powiatu piotrkowskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat