Artykuły do tagu: Noclegownia

Bezdomni nie zostają bez opieki, chyba, że jej nie chcą
Pustostany, zniszczone kamienice to naturalne miejsca, w których można spotkać bezdomnych. Ludzie ci nie szukają innego miejsca pobytu, choć w Piotrkowie nie ma z tym problemu. Jeśli tylko tego chcą mogą skorzystać z pomocy pracowników schroniska dla osób bezdomnych mieszczącego się przy ulicy Wroniej. Ale … nie chcą.
W noclegowni coraz więcej osób
Aż 14 osób w ciągu zaledwie dwóch dni trafiło do piotrkowskiej noclegowni. Schronisko przy ul. Wroniej przyjmuje każdego, kto potrzebuje pomocy. Nawet osoby pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał ponad 4 promile.
Już ponad 80 osób w piotrkowskiej noclegowni
Coraz dłuższe noce i coraz niższe temperatury -- trudny okres dla osób bezdomnych dopiero się rozpoczął, a powoli nadchodzi zima. W piotrkowskim ośrodku przy ulicy Wroniej zatrzymało się w tej chwili ponad 80 osób, ale kierownictwo zapewnia, że jest w stanie przyjąć więcej osób bez dachu nad głową.
Mieszkaniec znalazł bezdomnego w śmietniku
O dużym szczęściu może mówić bezdomny mężczyzna, którego mieszkaniec zauważył w piątek leżącego w osiedlowym śmietniku. Powiadomieni o znalezisku strażnicy miejscy zobaczyli w kontenerze przysypanego śmieciami człowieka.
Noclegownia już przepełniona
Pomimo że nie ma jeszcze wielkich mrozów, to w piotrkowskiej noclegowni zaczyna brakować miejsca. Już teraz przyjętych jest o kilkanaście osób więcej niż powinno.
W noclegowni coraz więcej bezdomnych
Już ponad 80 osób przebywa w noclegowni dla bezdomnych w Piotrkowie. Pomimo trudnych warunków, każdy może liczyć na ciepły posiłek, suche, czyste ubranie i co najważniejsze - miejsce do spania.
W noclegowni coraz większy tłok
W piotrkowskiej noclegowni coraz większy tłok. - Są tu podopieczni nie tylko z Piotrkowa, ale także z najdalszych zakątków Polski – mówi Elżbieta Gańczak - szefowa schroniska dla bezdomnych.
Piotrków: Do noclegowni dołożą jeszcze 65 tysięcy
Ponad 65 tysięcy złotych kosztować będzie miejską kasę naprawa przeciekającego dachu noclegowni dla bezdomnych i wykonanie związanych z tym dodatkowych prac.
Piotrków: Muszą wyremontować dach noclegowni
W ubiegłym tygodniu piotrkowscy radni obradowali po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie. Przegłosowano m.in. zmiany w budżecie miasta, wśród nich przeznaczenie ponad 52 tysięcy zł na remont dachu noclegowni dla bezdomnych.
Pomimo że działa już od kilku miesięcy, to oficjalnie została oddana do użytku dopiero dzisiaj.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat