Artykuły do tagu: Nauczyciele

Tak będziemy wygaszać gimnazja w Piotrkowie?
Spotkali się już dwa razy, by rozmawiać o tym, jak w miarę bezboleśnie wygasić gimnazja w mieście. Do jakich wniosków doszli?
Wigilia nauczycieli emerytów
W czwartek w Domu Nauczyciela do wieczerzy wigilijnej zasiedli emerytowani nauczyciele.
Ponad 186 tysięcy na pomoc zdrowotną dla nauczycieli
Od ok. 500 do ok. 1000 zł dostawali ci nauczyciele piotrkowskich szkół, którzy wystąpili o przyznanie pomocy zdrowotnej.
Dzień Nauczyciela w Piotrkowie
W piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej - to święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów.
Ile klas pierwszych w piotrkowskich szkołach?
W Piotrkowie do pierwszej klasy pójdzie o połowę mniej dzieci niż przed rokiem. W roku szkolnym 2015/16 w podstawówkach prowadzonych przez piotrkowski samorząd utworzono 40 klas pierwszych, tym razem będzie ich 20.
Nie będą mieli kogo uczyć. Ilu nauczycieli w Piotrkowie straci pracę?
Kto pójdzie do szkoły 1 września 2016 roku? Takie pytanie zadają sobie samorządy, bo sześciolatki nie będą musiały rozpoczynać jeszcze edukacji, a siedmiolatki będą przecież w II klasie. Kogo w takim razie będą uczyć nauczyciele?
Chcemy rozmawiać z kimś, kto... czytał Kartę nauczyciela
Dwa miesiące wakacji i wysokie pensje – to obiegowa opinia o przywilejach, którymi cieszą się nauczyciele w Polsce. Sami zainteresowani twierdzą z kolei, że to jedynie wyświechtane slogany.
Co dać nauczycielowi na koniec roku szkolnego?
Zwyczaj obdarowywania nauczycieli prezentami na zakończenie roku szkolnego jest w Polsce stary jak niemal sama szkoła. Ale czy dobry?
Wydalenie z zawodu i nagana. Dyrektorka i nauczycielka z SP 10 ukarane
Zapadły decyzje Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli w sprawie dyrektorki i jednej z nauczycielek ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie.
Inwazja dyrektorów w Zielonym Gościńcu
Około stu dyrektorów szkół zjechało w poniedziałek do Zielonego Gościńca we Włodzimierzowie, gdzie odbywa się się konferencja pod nazwą „Rola dyrektora szkoły/placówki oświatowej w planowanych od roku szkolnego 2015/16 zmianach w systemie oświaty”.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc