Artykuły do tagu: MuzeumwPiotrkowie

Muzyka z XVII i XVIII rozbrzmiewała w Piotrkowie
W sobotę 12 sierpnia w wypełnionej po brzegi sali koncertowej piotrkowskiego Muzeum odbył się koncert orkiestry barokowej "Altberg Ensemble". Młodzi artyści, którzy przyjęli zaproszenie piotrkowianki - Justyny Skatulnik uświetnili tym samym obchody 800 - lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
01.05.2016 12:08
Na Giełdzie Staroci
W niedzielne przedpołudnie, 1 maja, pomimo pochmurnego nieba i zimnego wiatru spora rzesza piotrkowian odwiedziła Giełdę Staroci, zorganizowaną wokół Zamku Królewskiego. Na kilkunastu stoiskach można było odnaleźć i nabyć stare pocztówki, monety, bibeloty, zegary, moździerze, białą broń, żelazka na duszę czy słynne maszyny do szycia Singer.
Król Zygmunt i królowa Bona po raz kolejny zawitają do Piotrkowa
Królowie w Piotrkowie – czyli Piotrków królewski” to wyjątkowa wystawa która otwarta będzie w niedzielę 4 października w muzeum. Na ekspozycji zobaczyć można zbiory których w Piotrkowie jeszcze nie pokazywano.
O Legionach Polskich w Wielkiej Wojnie
W Piotrkowie i Bełchatowie odbywa się Ogólnopolska Sesja Naukowa Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy. Pierwszym prelegentem był prof. Marek Dutkiewicz z piotrkowskiej filii UJK. Sesja potrwa do niedzieli.
Piotrków. Konferencja naukowa na Zamku
„Ministrowie spraw zagranicznych RP” – to nazwa konferencji, która trwa w piotrkowskim Muzeum. Udział w niej biorą najwybitniejsi znawcy dyplomacji w kraju m.in. prof. Waldemar Paruch z UMCS czy Wojciech Skura z Uniwersytetu Pomorskiego. Swoje referaty przygotowali także przedstawiciele organizatora czyli Instytutu Stosunków Międzynarodowych piotrkowskiej filii UJK.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc