Artykuły do tagu: Muzeum

08.02.2018 10:31
Zwiedzali sale pałacowe
Wszyscy, którzy 7 lutego pojawili się w piotrkowskim Muzeum, mieli okazję zwiedzić (za darmo) sale pałacowe. Spotkanie, zorganizowane w ramach akcji Zima, zakończono warsztatami artystycznymi dla najmłodszych uczestników.
Ferie z piotrkowskim Muzeum
W ramach akcji Zima 2018 Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowało warsztaty edukacyjno-plastyczne. Uczestniczące w nich dzieci przekonały się, że Muzeum to nie tylko eksponaty i gabloty, ale też nauka historii poprzez zabawę.
Muzeum zaprasza na Walentynki
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim z okazji zbliżających się Walentynek zaprasza na koncert-spektakl „Kobieta i mężczyzna… czyli powiedz mi jak mnie kochasz”. Wraz z Dariuszem Jakubowskim, śpiewaczką Katarzyną Thomas i pianistą Piotrem Szafrańcem, piotrkowianie wezmą udział w poetycko-muzycznej podróży w poszukiwaniu spełnienia w miłości. Inspiracją będą miłosne tematy w poezji, od Emily Dickinson, biblijnej „Pieśni nad pieśniami”, szekspirowskich sonetów, po współczesnych Szymborską, Gałczyńskiego czy Baczyńskiego.
O roli Piotrkowa Trybunalskiego w dziejach polskiej państwowości. Muzeum zaprasza!
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do oglądania stałej wystawy „Rola Piotrkowa Trybunalskiego w dziejach państwa polskiego". Ekspozycja odnosi się do kilkusetletniej historii Piotrkowa, a jej celem jest przybliżenie bogatych i fascynujących dziejów miasta – niegdyś jednego z ważniejszych ośrodków politycznych Rzeczypospolitej.
Koncert polskich kolęd i pastorałek przy pełnej widowni
W niedzielny wieczór w salach Muzeum w Piotrkowie odbyło się przedświąteczne spotkanie z piotrkowską grupą poetycko-muzyczną Przeznaczenie.
Idą święta! Posłuchaj kolęd i pastorałek
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na przedświąteczne spotkanie z piotrkowską grupą poetycko-muzyczną Przeznaczenie.
Portrety rodziny królewskiej
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do oglądania wystawy czasowej „U rodziny króla Zygmunta", czyli kopii portretów rodziny królewskiej. Są wśród nich również współczesne kopie wykonane według miniatur namalowanych po 1553 r. przez Lucasa Cranacha Młodszego.
Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości
W muzeum w Piotrkowie w środę odbyła się konferencja zorganizowana w ramach projektu „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości”. Wykładu prof. Arkadiusza Adamczyka wysłuchała młodzież piotrkowskich szkół średnich.
Muzeum w Piotrkowie gości Królową... Wisłę...
Zapraszamy na wystawę poświęconą najdłuższej rzece w Polsce - Wiśle. 2017, 1047, 1107, 194424 to tylko cztery z wielu wartości matematycznych, dotyczących królowej polskich rzek. Rok 2017 jest „Rokiem Rzeki Wisły". Inicjatywa uczczenia tego wydarzenia narodziła się w trakcie zeszłorocznego spotkania przedstawicieli Stowarzyszenia Fotograficznego Kreatywni oraz Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z plenerową wystawą pt. „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości. Legiony Polskie w Piotrkowie 1914-1917”. Oglądać ją można na parkanie Klasztoru OO. Bernardynów przy ul Słowackiego 2.

Społeczność

Użytkowniku Adblocka!

To dzięki reklamom jesteśmy w stanie dostarczać Ci wiadomości z Piotrkowa i okolic oraz rozwijać nasz portal. Nasze reklamy nie są inwazyjne, nie stosujemy wyskakujących okien i nie zasłaniamy nimi treści, prezentujemy maksymalnie 4 reklamy na stronę.

Prosimy, wyłącz adblocka, dodając serwis ePiotrkow.pl do wyjštków wtyczki AdBlock, a następnie odśwież stronę.

Dodaj stronę do wyjątków

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat