Artykuły do tagu: Mediateka

Mediateka pnie się w górę
Cały czas trwają prace nad największą inwestycją Piotrkowa w ostatnich latach. Nowoczesna mediateka ma być gotowa późną jesienią bieżącego roku.
Mediateka 800-lecia. Prezydent powołał zespół do zadań specjalnych
Zespół, który zajmie się realizacją projektu pod nazwą „Mediateka 800-lecia” powołał właśnie prezydent Piotrkowa Trybunalskiego.
Mediateka w Piotrkowie. Akt erekcyjny wmurowany
Akt erekcyjny pod budowę piotrkowskiej mediateki podpisany i wmurowany. Uroczystość miała miejsce w środę na placu Pofranciszkańskim, gdzie powstaje ten multimedialny obiekt.
Mediateka w Piotrkowie. Budują nawet zimą
Pracującym przy budowie mediateki nie straszny ani mróz, ani wiatr, ani śnieżyca. Prace trwają nieprzerwanie.
Grzegorz Lorek: Trzeba szukać pieniędzy na utrzymanie mediateki
Piotrkowscy radni Prawa i Sprawiedliwości już wielokrotnie podkreślali, że nie popierają budowy piotrkowskiej mediateki. Zdaniem Grzegorza Lorka teraz trzeba skupić się na znalezieniu dotacji na utrzymanie obiektu, który powstaje na placu Pofranciszkańskim.
Radni PiS z piotrkowskiej Rady Miasta na środowej sesji nie poprą projektu budżetu miasta na 2018 rok. Łukasz Janik i Grzegorz Lorek zapowiedzieli to na wtorkowym spotkaniu z mediami przy placu Pofranciszkańskim. Wszystko, rzecz jasna, przez mediatekę i obciążenie budżetu związane z jej budową.
Czy Piotrków potrzebuje izby wytrzeźwień?
Ponoć na alkohol my – piotrkowianie wydajemy bagatela 70 mln zł rocznie. To dwa razy więcej niż krytykowana budowa mediateki. Pijemy coraz więcej, nic więc dziwnego, że jak bumerang powraca pytanie, czy Piotrków Trybunalski potrzebuje izby wytrzeźwień.
Najpierw prace archeologiczne, później budowa mediateki
Budowa piotrkowskiej mediateki na placu Pofranciszkańskim niebawem się rozpocznie. Poprzedzą ją badania archeologiczne. Jak wynika z dokumentów wojewódzkiego konserwatora zabytków, wzdłuż ul. Zamkowej i Curie-Skłodowskiej kiedyś znajdowały się przyklasztorne zabudowania gospodarskie.
Prezydent Piotrkowa opowie o mediatece
Budowa mediateki na placu Pofranciszkańskim będzie tematem rozmowy z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem w środowym wydaniu programu O TYM SIĘ MÓWI na antenie Radia Strefa FM.
Za i przeciw budowie mediateki w Piotrkowie
Ma kosztować nieco ponad 35 mln złotych i powstać na pl. Pofranciszkańskim. Koncepcja budowy tzw. mediateki ma w Piotrkowie grono zarówno zwolenników, jak i przeciwników (szczególnie wśród radnych opozycyjnych). „Tydzień Trybunalski” postanowił więc przedstawić argumenty obu stron.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat