Artykuły do tagu: Mediateka

Mediateka w Piotrkowie. Budują nawet zimą
Pracującym przy budowie mediateki nie straszny ani mróz, ani wiatr, ani śnieżyca. Prace trwają nieprzerwanie.
Grzegorz Lorek: Trzeba szukać pieniędzy na utrzymanie mediateki
Piotrkowscy radni Prawa i Sprawiedliwości już wielokrotnie podkreślali, że nie popierają budowy piotrkowskiej mediateki. Zdaniem Grzegorza Lorka teraz trzeba skupić się na znalezieniu dotacji na utrzymanie obiektu, który powstaje na placu Pofranciszkańskim.
Radni PiS z piotrkowskiej Rady Miasta na środowej sesji nie poprą projektu budżetu miasta na 2018 rok. Łukasz Janik i Grzegorz Lorek zapowiedzieli to na wtorkowym spotkaniu z mediami przy placu Pofranciszkańskim. Wszystko, rzecz jasna, przez mediatekę i obciążenie budżetu związane z jej budową.
Czy Piotrków potrzebuje izby wytrzeźwień?
Ponoć na alkohol my – piotrkowianie wydajemy bagatela 70 mln zł rocznie. To dwa razy więcej niż krytykowana budowa mediateki. Pijemy coraz więcej, nic więc dziwnego, że jak bumerang powraca pytanie, czy Piotrków Trybunalski potrzebuje izby wytrzeźwień.
Najpierw prace archeologiczne, później budowa mediateki
Budowa piotrkowskiej mediateki na placu Pofranciszkańskim niebawem się rozpocznie. Poprzedzą ją badania archeologiczne. Jak wynika z dokumentów wojewódzkiego konserwatora zabytków, wzdłuż ul. Zamkowej i Curie-Skłodowskiej kiedyś znajdowały się przyklasztorne zabudowania gospodarskie.
Prezydent Piotrkowa opowie o mediatece
Budowa mediateki na placu Pofranciszkańskim będzie tematem rozmowy z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem w środowym wydaniu programu O TYM SIĘ MÓWI na antenie Radia Strefa FM.
Za i przeciw budowie mediateki w Piotrkowie
Ma kosztować nieco ponad 35 mln złotych i powstać na pl. Pofranciszkańskim. Koncepcja budowy tzw. mediateki ma w Piotrkowie grono zarówno zwolenników, jak i przeciwników (szczególnie wśród radnych opozycyjnych). „Tydzień Trybunalski” postanowił więc przedstawić argumenty obu stron.
Radny pyta mieszkańców o mediatekę
Czy jest pani/pan za budową mediateki ? Takie pytanie zadaje przypadkowo napotkanym mieszkańcom Piotrkowa, radny Tomasz Sokalski. Przy okazji od razu dodaje, że koszt budowy wyniesie 40 milionów, i ma być sfinansowany z kredytu.
Radni apelują do prezydenta
Apel do prezydenta Krzysztofa Chojniaka w sprawie wspólnego działania dla dobra miasta i zaniechania dalszej budowy mediateki złożyło we wtorek dwoje radnych - Marlena Wężyk-Głowacka i Ludomir Pencina.
Ponad 35,5 mln na budowę mediateki. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa
12 za, 8 przeciw, 1 głos wstrzymujący – tak głosowali radni nad uchwałą zwiększającą o kolejne 400 tys. zł środki przeznaczone na budowę nowej siedziby miejskiej biblioteki.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc