Artykuły do tagu: Mediateka

Czy Piotrków potrzebuje izby wytrzeźwień?
Ponoć na alkohol my – piotrkowianie wydajemy bagatela 70 mln zł rocznie. To dwa razy więcej niż krytykowana budowa mediateki. Pijemy coraz więcej, nic więc dziwnego, że jak bumerang powraca pytanie, czy Piotrków Trybunalski potrzebuje izby wytrzeźwień.
Najpierw prace archeologiczne, później budowa mediateki
Budowa piotrkowskiej mediateki na placu Pofranciszkańskim niebawem się rozpocznie. Poprzedzą ją badania archeologiczne. Jak wynika z dokumentów wojewódzkiego konserwatora zabytków, wzdłuż ul. Zamkowej i Curie-Skłodowskiej kiedyś znajdowały się przyklasztorne zabudowania gospodarskie.
Prezydent Piotrkowa opowie o mediatece
Budowa mediateki na placu Pofranciszkańskim będzie tematem rozmowy z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem w środowym wydaniu programu O TYM SIĘ MÓWI na antenie Radia Strefa FM.
Za i przeciw budowie mediateki w Piotrkowie
Ma kosztować nieco ponad 35 mln złotych i powstać na pl. Pofranciszkańskim. Koncepcja budowy tzw. mediateki ma w Piotrkowie grono zarówno zwolenników, jak i przeciwników (szczególnie wśród radnych opozycyjnych). „Tydzień Trybunalski” postanowił więc przedstawić argumenty obu stron.
Radny pyta mieszkańców o mediatekę
Czy jest pani/pan za budową mediateki ? Takie pytanie zadaje przypadkowo napotkanym mieszkańcom Piotrkowa, radny Tomasz Sokalski. Przy okazji od razu dodaje, że koszt budowy wyniesie 40 milionów, i ma być sfinansowany z kredytu.
Radni apelują do prezydenta
Apel do prezydenta Krzysztofa Chojniaka w sprawie wspólnego działania dla dobra miasta i zaniechania dalszej budowy mediateki złożyło we wtorek dwoje radnych - Marlena Wężyk-Głowacka i Ludomir Pencina.
Ponad 35,5 mln na budowę mediateki. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa
12 za, 8 przeciw, 1 głos wstrzymujący – tak głosowali radni nad uchwałą zwiększającą o kolejne 400 tys. zł środki przeznaczone na budowę nowej siedziby miejskiej biblioteki.
Radni opozycji po raz kolejny przeciwko mediatece
Zanim w sali obrad piotrkowskiego magistratu zebrali się na kolejnej nadzwyczajnej sesji miejscy rajcy, opozycja zorganizowała krótką konferencję prasową. Radni opozycyjni ponownie oprotestowali budowę Mediateki.
Mediateka jeszcze droższa?
Choć jeszcze w czerwcu Rada Miasta Piotrkowa zwiększyła aż o 7 mln zł pulę przeznaczoną na budowę nowej siedziby dla miejskiej biblioteki, dziś okazuje się, że... i to nie wystarczy. Na środę zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Cel to zwiększenie środków na mediatekę.
Znamy wykonawcę mediateki
W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na budowę nowoczesnej, multimedialne biblioteki, która powstanie na placu Pofranciszkańskim.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc