Artykuły do tagu: Malzenstwo

Czy w Piotrkowie zawierane są małżeństwa mieszane?
Coraz więcej Polaków bierze ślub z obcokrajowcami. Mężczyźni najczęściej żenią się z Ukrainkami, a kobiety uczuciem, a przede wszystkim zaufaniem, obdarzają Anglików i Niemców. Jak ta sytuacja wygląda w Piotrkowie?
19.12.2017 06:23
Razem od 50, 60 i 65 lat
Są dla nas wzorem i dowodem na to, że zachowując wierność słowom przysięgi, można szczęśliwie przeżyć razem kilkadziesiąt lat. Dziewiętnaście par małżeńskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska świętowało złote i diamentowe gody.
Złote Gody mieszkańców gminy
12. par świętowało Złote Gody małżeńskie w Wolborzu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kolegiacie, później były prezydenckie medale i uroczysty obiad.
Odznaczeni za wspólne życie
„Dziękuję Ci żono - mężu, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe” – tak po 50 latach wspólnego życia dziękowali sobie małżonkowie z terenu gminy Wola Krzysztoporska, którzy 15 grudnia odebrali medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Tylko dwa śluby zawarte poza USC
Tylko dwa śluby w plenerze odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim po zmianie prawa dotyczącego zawierania związków małżeńskich. Przepisy znowelizowano w marcu ubiegłego roku, wcześniej poza USC ślub mógł się odbyć tylko w ściśle określonych przypadkach.
Ręczno: Odnowili przysięgę małżeńską
Sześć par z terenu gminy Ręczno świętowało kilka dni temu jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.
Ślub nad brzegiem jeziora Bugaj... Dlaczego nie?
Choć od 1 marca małżeństwo zawierać możemy nie tylko w Urzędzie Stanu Cywilnego, póki co w Piotrkowie nikt jeszcze z takiej możliwości nie skorzystał.
Stare Dobre Małżeństwo wystąpi w Piotrkowie
Już w piątek (30 stycznia) w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbędzie się koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Początek o godz. 19.00.
Otrzymali medale za długoletnie pożycie
W Urzędzie Stanu Cywilnego w Sulejowie wręczano w sobotę Listy Gratulacyjne za 60 lat małżeństwa oraz Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.
Przeżyli razem ponad 70 lat
Piotrkowianie, państwo Jadwiga i Józef Gurdziołek, są małżeństwem od 1944 roku.W tym roku obchodzą tzw. „Kamienne Gody”.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc